ŽIVĚ: 15. 4. hřebci CS Hradištko, 17. a 18. 4. klusáci, skoky, dostihy
reklama 11A

reklama

Rok, který nebyl. Pattern komise ponechala dostihy blacktype beze změn

 12.02.2021 13:15 | AUTOR: Martin Cáp

ikonka

Pandemie Covidu-19 loni výrazně omezila dostihový provoz napříč různými zeměmi. Evropská pattern komise (EPC) tento týden oznámila, že kvůli výjimečné situaci ponechává status všech grupových a listed dostihů na stejné úrovni jako loni.

reklama 12C

Znamená to, že evropský kalendář blacktype vůbec poprvé nedozná žádných změn. "Ve světle vlivu pandemie Covidu-19 na program pattern dostihů a kampaně nejlepších dostihových koní v sezoně 2020 se Evropská pattern komise rozhodla, že pro rok 2021 nedochází k povýšení ani snížení statusu žádných pattern či listed dostihů," uvedla komise.

Ratingy z roku 2020 nebudou využity ani pro výpočet dlouhodobých průměrných ratingů jednotlivých dostihů. "K sezoně 2020 bude přistupováno jako k roku přerušení. Dostihy čelící riziku přeřazení do nižší kategorie si v roce 2021 ponechají svůj status a jejich pozice bude opět přezkoumána na začátku roku 2022," dodala komise.

Ilustrační foto: Ascot racecourseK odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


Štítky: dostihy
reklama 13D
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace