ŽIVĚ: 15. 4. hřebci CS Hradištko, 17. a 18. 4. klusáci, skoky, dostihy
reklama 11C

reklama

Polokrevník, který dával blacktype koně. Uhynul populární Ogatonango

 10.02.2021 16:30 | AUTOR: Martin Cáp

ikonka

Ve věku 20 let uhynul polokrevný plemeník Ogatonango, jehož potomci odchovaní majitelem Volkerem-Franzem Schleusnerem se v posledních letech pravidelně prosazovali na německých drahách a byli k vidění i v grupových dostizích.

reklama 12D
Ogatonangův příběh fascinoval diváky, média i dostihové znalce. Hřebcův otec Colon z chovu hřebčína Fährhof vyhrál grupu 3 Stockholm Cup, matkou byla polokrevná Orchidee S. Schleusner svého odchovance coby vnuka výborného Acatenanga vyzkoušel na dráze a tři roky ho posílal do malých handicapů, amatérských dostihů a závodů jezdeckých koní. Ogatonango posbíral řadu umístění, ale zvítězit se mu nepodařilo a v GAG se dostal jen na 44 kg.
 
V Schleusnerově malém polokrevném chovu se nicméně brzy stal fenoménem. Jeho nejlepším potomkem byl populární Apoleon, který začínal v dostizích jezdeckých koní ještě pod jménem Napoleon a postupně to přes jedničkové handicapy dotáhl až ke statusu blacktype koně a v GAG předčil svého otce o 45 kg. Později byl zaskákán a dařilo se mu i na překážkách. Majitelé snili o startech v Anglii a účasti ve Velké národní, veškeré plány však loni ukončilo fatální zranění ve švédském Bro Parku.
 

Podcast s Janem Demelem: Chytil jsem šanci za pačesy. V JZD Slušovice i později

 
Další z Ogatonangových synů The Tiger vyhrál listed Silbernes Band der Ruhr na 4000 metrů. Aktuálně se v tréninku nachází dvouletý Apoleonův pravý bratr Achilles. Celkem hřebcovo potomstvo získalo během sedmi sezon 22 vítězství na rovině a překážkách.
 
Ogatonango byl v úterý nalezen mrtev ve svém výběhu. "Jsme smutní, že jsme ho ztratili. Až do poslední chvíle byl fit, ale ráno jsme ho našli bez známek života. Ogatonango nás vlastně přivedl k dostihovému sportu a jsme vděční za všechny jeho potomků. Byl na něj vždycky spoleh, měl vyrovnanou a klidnou povahu, kterou předával dál. Strávili jsme s ním krásné roky," řekla serveru Galopponline majitelova dcera a trenérka Anna Schleusner-Fruhriep.
 
 
Ilustrační foto: Ivan Krejza


K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


Štítky: dostihyNěmecko
reklama 13B
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace