ŽIVĚ: 15. 4. hřebci CS Hradištko, 17. a 18. 4. klusáci, skoky, dostihy
reklama 11B

reklama

Nové knihy: Vyšly monografie o rodině La Lézarde a Chovatelská ročenka

 22.02.2021 09:44 | AUTOR: Martin Cáp

ikonka

V minulých dnech byly vydány dvě nové publikace pro příznivce chovu anglického plnokrevníka. Publicistka Jana Němečková připravila první ucelenou monografii o napajedelské rodině La Lézarde, vyšla také Chovatelská ročenka s daty za rok 2020.

reklama 12C

Ryzka La Lézarde byla dovezena v roce 1965 a v hřebčíně Napajedla založila úspěšnou rodinu, k níž patří řada slavných koní nedávné minulosti jako Latina, Latén, Lancelot, Lakonka, Lancaster a mnozí další. Jana Němečková nyní v brněnském nakladatelství MSD vydala obsáhlou analýzu a faktografický souhrn vývoje rodiny.

Na 165 stranách popisuje jak její dávnější historii, tak produkci v Československu, současnou situaci na českém území a nejistý vývoj do budoucna. Součástí práce je kompletní schéma rodiny La Lézarde a fotografická příloha Magdaleny Hamříkové.

Brožovaná kniha vyšla v prvním limitovaném nákladu s cenou 270 Kč + poštovné 60 Kč, nyní se připravuje upravený dotisk o 187 stranách. Podrobnosti lze najít na tomto odkazu.

Další oborovou publikací, která vyšla na začátku nového roku, je Chovatelská ročenka 2020. Tradiční souhrn klíčových dat za minulou dostihovou i připouštěcí sezonu zůstává vůbec poprvé pouze v elektronické podobě. Lze si ho stáhnout přímo na webu Jockey Clubu ČR, kde jsou k dispozici i starší vydání z let 2018 a 2019. Archiv dostihové autority bude průběžně doplňován o další tiskoviny.

Foto: Marek Skála (Latina po vítězství v Čs. derby 1980), Jana Němečková (publikace)K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13A
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace