ŽIVĚ: 10.8. skoky, 13.-14.8. drezura, výstava, dostihy, pólo, klusáci
reklama 11B

reklama

Je to výzva, říká Le Goupil, který bude stavět olympiádu 2024 v Paříži

 01.03.2022 13:39 | AUTOR: Lucie Spiwoková

ikonka

Mezinárodní jezdecká federace FEI oznámila, že stavitelem pro soutěž všestrannosti na olympijských hrách 2024 v Paříži bude Pierre Le Goupil. Pro devětapadesátiletého Francouze, který byl aktivním jezdcem všestrannosti, je to čest a výzva.

reklama 12D

 

Kurzy v rámci olympijské soutěže ve všestrannosti v roce 2024 v Paříži bude připravovat Pierre Le Goupil. Bývalý aktivní jezdec na nejvyšší úrovni obtížnosti pochází z jezdeckého prostředí. Je synem Andreho le Goupila, jenž se účastnil olympijských her 1968 v Mexiku.
 
V kariéře stavěl trati pro cross country a parkury mimo jiné v Brazílii, Japonsku, Čile, Číně, Indii, Maďarsku a samozřejmě doma ve Francii. Figuruje i mezi oficiály pro evropský šampionát 2023.
 
„Účast na olympijských hrách, ať je to v jakékoliv roli, může být vnímána jako sen a absolutní vrchol kariéry. Je mi ctí, že jsem byl vybrán pro hry 2024 v Paříži. Je to něco jako dostat životní práci. Jsem si ale vědom, že je to především obrovská výzva,“ nechal se slyšet Pierre Le Goupil s tím, že k tomu bude přistupovat s nejvyšší zodpovědností.
 
Zdroj: FEI
 
Ilustrační foto: Christophe Taniére / FEI


Sledujte vysílání EquiTV.cz nebo poslouchejte EquiRadio.cz

 

Přihlaste se k odběru týdenního newsletteru ZDE!

 

Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

FB skupiny Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadio.cz

 
Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i prostřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz

FB Jezdci.cz

FB Jazdci.sk

FB EquiTV.cz a EquiRadio.cz


reklama 13C
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace