ŽIVĚ na EquiTV.cz Světový pohár CSI2*-W Olomouc, dostihy Karlovy Vary
reklama 11D

reklama

Global Man při premiéře na 2400 metrů neuspěl, v Chantilly byl devátý

 11.05.2021 18:15 | AUTOR: Martin Cáp

ikonka

Do Českého derby přihlášený Global Man se v úterý poprvé představil na 2400 metrů a na jiné dráze než Lyon la Soie. Start mezi tříletými v Chantilly však o jeho dalších ambicích mnoho neřekl. Po skrumáži v závěru se nedostal přes deváté místo.

reklama 12A

Svěřenec Václava Luky měl v Prix du Cerfouillet (2400 m, 23 000 eur) až do cílové roviny relativně pohodový průběh uprostřed pole. Ve finiši se však Alexisu Pouchinovi nepodařilo vymanit ze sevření za hradbou koní a hnědák stáje Westminster Race Horses promeškal klíčový okamžik k útoku. Nezachytil tak zrychlení nejlepších koní a pouze docválal do cíle. Z poslední deváté příčky ztrácel na vítězného American Parka necelých sedm délek.

Global Man z pěti letošních startů jednou zvítězil a dvakrát se umístil. Aktuálně má stejně jako jeho stájová kolegyně a čerstvá vítězka Jarnej ceny kobýl Syrenka rating 34,0.

Ilustrační foto: France GalopK odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13B
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace