ŽIVĚ: 15. 4. hřebci CS Hradištko, 17. a 18. 4. klusáci, skoky, dostihy
reklama 11C

reklama

Bošovičtí koně brali dotace v Deauville, finiš Mowaevy přišel pozdě

 12.12.2020 17:08 | AUTOR: Martin Cáp

ikonka

Dvě umístění získali koně trenéra Václava Luky mladšího na sobotních dostizích v Deauville. Tříletý Cassal a bělka Rousse dosáhli v rámcovém programu na dotované výsledky, dvojnásobný vítěz z podzimu Mowaeva doběhl v dobře obsazeném listed osmý.

reklama 12B

Potřetí v kariéře startující Cassal v majetku Martina Bláhy, debutující teprve minulý měsíc, si počínal v Prix de Precolette (2500 m, 19 000 eur) pro tříleté koně aktivně. V sedle s Julesem Mobianem cválal zpočátku druhý, na protilehlé rovině se usadil uprostřed pole. V posledním oblouku měl chvíli problém akceptovat zrychlení soupeřů, ale nakonec rozbalil solidní koncovku a v doběhu francouzských a německých koní uhájil čtvrté místo se ztrátou 6 1/2 délky na vítěze Darenndiho.

Na předních pozicích byla vidět i pětiletá Rousse v Prix Vodkato (1900 m, 18 000 eur). Do cílové roviny točila pod Eddym Hardouinem druhá a dlouho bojovala o přední příčky. V posledních 200 metrech se přes ni sice dostalo několik finišujících soupeřů, ale klisna majitelky Hany Veselé nakonec uhájila sedmou a poslední dotovanou pozici.

Nejtěžší úkol měl v sobotu tříletý hnědák Mowaeva, který rovněž s Eddym Hardouinem nastoupil do listed Prix Luthier (1500 m, 36 000 eur). Poté, co se velkou část dostihu držel ve druhém sledu, nasadil v cílové rovině ke svému údernému finiši. Ztrátu na přední koně však reprezentant stáje Lucky Service v silném poli nedokázal zlikvidovat a posunul se na osmou příčku, asi pět délek za vítězným Kenwayem, pátým z klasického Poule d'Essai des Poulains.

Na snímku: zleva Rousse, Mowaeva a Cassal před odjezdem do Deauville, foto: Luka RacingK odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13C
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace