reklama 11A

Veleúspěšný den Kamila Papouška v Šamoríně. Dařilo se i dalším Čechům

 15.07.2022 21:15 | AUTOR: Josef Malinovský

ikonka

Parkurový jezdec Kamil Papoušek má za sebou mimořádně úspěšný den při mezinárodních závodech v Šamoríně. Vyhrál nejen páteční Silver Tour s výškou překážek 140 centimetrů. Celkově si připsal dvě první a dvě druhá místa. Dařilo se i dalším Čechům.

reklama 12B

 
V hlavní aréně x-bionic sphere v Šamoríně se během pátečního programu mezinárodních skokových závodů CSI3* konaly dvě soutěže a hned po té první zazněla česká státní hymna. Zasloužil se o ni Kamil Papoušek v sedle klisny Charlyn, který druhou fázi překonal stejně jako tu první bez penalizace a v nejrychlejším čase 33,85 sekundy. Ze slovenských jezdců byl nejúspěšnější v tomto dvoufázovém skákání do 140 centimetrů Bronislav Chudyba na valachovi Corbinovi. Jemu čas 36,32 stačil na šestou příčku. 
 
V nejvyšší soutěži dne s výškou překážek 150 centimetrů se dařilo pro změnu Vladimíru Treterovi na valachovi Gangsterovi V/H Noddevelt. V rozeskakování zopakoval čistou jízdu a díky času 52,78 vteřiny se mohl radovat z devátého místa. Hned za ním se umístil domácí Radovan Šillo s valachem Quadrossonem Ask. 
 
V Respect Areně se konaly soutěže kategorií CSI2*, CSIJ-A a CSIY-A. Mezi nejlepšími opět nechyběl Kamil Papoušek. V sedle klisny Come Fly skončil druhý při dvoufázové stopětadvacítce. V Middle Tour s překážkami o deset centimetrů vyššími byl tento jezdec šestý ve dvojici s hřebcem Vivano Blue. Mezi juniory se na dotované pozice dostaly se svými koňskými svěřenci Kateřina Růžičková, Eliška Hasnedlová, Rozálie Pichrtová, Slovenka Katarina Polakovičová, Laura Najmanová, Anna Marie Dudová. Seřadily se na šesté až dvanácté pozici, přičemž Rozálie Pichrtová byla osmá a dvanáctá. 
 
O další české prvenství se postarala Sofie Najmanová s valachem Jaydenem mezi mladými jezdci. Čtvrtá v této soutěži do 130 centimetrů byla Natálie Kovářová s valachem North Cape DV, šestá pak Eliška Hasnedlová na klisně Delise. 
 
Ve Farriers Areně skákali mladí koně a s pětiletou Izzabellou byl Kamil Papoušek druhý. Stejně starý Ralph van het Netehof s Janem Štětinou skončil třetí. Další úspěch Kamila Papouška na sebe nenechal dlouho čekat. Šestiletou klisnu Lajolii dovedl na parkuru s překážkami do 125 centimetrů k vítězství. Ve stotřicítce pro sedmileté koně se prosadili slovenští jezdci – Bronislav Chudyba s hřebcem Casaleonem byl pátý, šestá skončila Dominika Gaalová na valachovi Kriekovi a sedmé místo obsadil Juraj Krivjanský s valachem Casino Royal. 
 
Ve slovenském Šamoríně startuje také Ondřej Zvára. Ten si v sedle valacha Ice Age B dojel pro šesté místo v Bronze Tour CSI3* na parkuru vysokém 135 centimetrů.
 
Foto: poskytli Kamil Papoušek a Vladimír Tretera
 
 
 
 
 


Sledujete novinky o koních, jezdectví a dostizích na Jezdci.cz a pouštíte si pravidelně vysílání EquiTV.cz a EquiRadia.cz? Máme pro vás novinku - spouštíme Fancluby Jezdci.cz a EquiTV.cz EquiRadio.cz, jejichž prostřednictvím můžete podpořit další existenci našeho zpravodajství.

Zaplacením ročního nebo půlročního příspěvku umožníte, aby veškerý redakční obsah s výjimkou bonusů pro členy fanclubu zůstal nadále volně přístupný všem uživatelům a přímo se tak budete podílet i na propagaci všech koňských sportovních disciplín. Zároveň dostanete přednostní přístup k velké části našich materiálů, které si můžete přečíst v časovém předstihu, pravidelnou možnost získat různé slevy na zboží našich partnerů a účast v soutěžích o ceny.

Roční členství ve Fanclubu Jezdci.cz stojí 600 Kč, půlroční příspěvek je 300 Kč. Pokud chcete být členem obou fanklubů Jezdci.cz i EquiTV.cz, můžete využít zvýhodněnou variantu 1000 Kč (roční) a 500 Kč (půlroční). Další podrobnosti najdete na tomto odkazu.

Newsletter a komunity na síti

Kromě největšího českého serveru o koních Jezdci.cz, internetové televize EquiTV a stále populárnějšího EquiRadia pro vás připravujeme i pravidelný newsletter Jezdecký zpravodaj, který jednou týdně shrnuje vše podstatné z koňského dění a každý pátek ho doručujeme přímo do vašeho e-mailu.

K odběru toho nejlepšího z našeho zpravodajství se můžete přihlásit ZDE!

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i prostřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz

FB Jezdci.cz

FB Jazdci.sk

FB EquiTV.cz a EquiRadio.cz


reklama 13A
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE