reklama 11B

Uhynul plemeník Heartbreaker, otec mnoha špičkových sportovních koní

 11.04.2021 09:40 | AUTOR: Lucie Spiwoková

ikonka

Chovatelská stáj Team Nijhof zveřejnila na sociálních sítích smutnou zprávu. Úspěšný plemeník a někdejší výborný parkurový kůň Heartbreaker v sobotu 10. dubna uhynul. Holandskému hřebci, který je otcem řady skvělých skokanů, bylo 32 let.

reklama 12A

 

Plemeník Heartbreaker, který je otcem řady výborných parkurových koní a sám byl úspěšný ve sportu, uhynul ve věku 32 let. Oznámila to stáj Team Nijhof, kde holandský hnědák mnoho let působil.
 
Heartbreaker se narodil v roce 1989. Jeho otcem byl slavný hřebec Nimmerdor. Dosáhl nejvyšší sportovní výkonnosti v sedle s Peterem Geerinkem. Startovali v soutěžích Grand Prix. Jako plemeník zanechal v parkurovém sportu řadu úspěšných potomků. Třeba Romanova, jehož sedlal Ir Bertram Allen a společně vyhráli Grand Prix v Bordeaux, Paříži, La Baule a Dortmundu. 
 
Jeho potomky jsou také VDL Groep Zidane nebo plemenní hřebci Cidane, Toulon, Zambesi a Actionbreaker. Heartbreakera má jako praděda v původu třeba Hello Sanctos nebo Admara. Výraznou stopu zanechal i v České republice prostřednictvím svého syna, plemenného hřebce 1345 Heartbreaka ZH. 
 
V roce 2016 byl tento hřebec vyhlášen za plemeníka roku v rámci plemenné knihy KWPN.
 
Foto: Team Nijhof
 
Zdroj: Team Nijhof, Equnews


K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13D
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE