reklama 11B

Tretera s Gangsterem se umístili šestí v Grand Prix CSI3* v Šamoríně

 17.07.2022 17:15 | AUTOR: Josef Malinovský |
VIDEO

ikonka

Sportovním vrcholem mezinárodních závodů CSI3* ve slovenském Šamoríně byla Grand Prix s výškou překážek 150 centimetrů, v níž se podařilo probojovat do rozeskakování i českému reprezentantovi Vladimíru Treterovi a Radovanovi Ciberemu ze Slovenska.

reklama 12D
 
Základní parkur nedělní Grand Prix CSI3* v Šamoríně překonalo bez penalizace šest dvojic, které tak postoupily do rozeskakování. 
 
Na zkráceném kurzu se zvýšenými překážkami český jezdec Vladimír Tretera s Gangsterem V/H Noddevelt obdržel osm trestných bodů a v kombinaci s časem 43,95 skončil šestý. O dvě příčky před ním se umístil Slovák Radovan Cibere v sedle klisny Deau Re Mi T&L Z. Ten měl sice čas 47,02 sekundy, ale zopakoval bezchybnou jízdu, stejně jako trojice nejúspěšnějších.
 
Na stupních vítězů byly hned dvě jezdkyně reprezentující USA. Nejvyšší příčku obsadila Chloe Reid s valachem Crossver 4, a to díky času 42,94 sekundy. Další Amerčance Alice Oken na klisně Gelveře časomíra ukázala v cíli hodnotu 46,66 a skončila tak třetí za Němcem Harmem Lahdem startujícím na hřebci Oak Grove´s Commander Bond. Ten byl o jednu vteřinu a tři setiny pomalejší než vítězka. 
 
V Grand Prix startovali z Čechů ještě Nikola Bielíková na Carisonovi, které deset trestných bodů stačilo na 28. místo, a Filip Doležal na valachovi Cou de Coeur Gp Madame Z. Na parkuru nasbíral 14 trestných bodů a otvíral tak čtvrtou desítku ve výsledkové listině. 
 

Psali jsme: Veleúspěšný den Kamila Papouška v Šamoríně. Dařilo se i dalším Čechům

 
Českého vítězství jsme se dočkali v juniorské Grand Prix zásluhou Elišky Hasnedlové s Veporou. Druhé místo v této soutěži s překážkami vysokými 135 centimetrů obsadila Rozálie Pichrtová na klisně Queesy PJ, která byla navíc šestá s Coudym. Nejlepší slovenskou jezdkyní byla Katarina Polakovičová. Ta s valachem Corinth skončila čtvrtá.
 
Čtvrté místo pro Slovensko vybojovala v Grand Prix mladých jezdců Tereza Gulasová v sedle klisny jménem Nashua Aeg. O příčku před ní skončila Češka Natálie Kovářová startující na valachovi North Cape DV. Pátá pak byla Eliška Hasnedlová s Delisou. 
 
Již několikáté prvenství si zapsal v Šamoríně Kamil Papoušek při finále CSIYH1* pro pětileté koně. Přemožitele nenašel v sedle klisny Izzabelly.
 
Foto: poskytl Vladimír Tretera
 Sledujete novinky o koních, jezdectví a dostizích na Jezdci.cz a pouštíte si pravidelně vysílání EquiTV.cz a EquiRadia.cz? Máme pro vás novinku - spouštíme Fancluby Jezdci.cz a EquiTV.cz EquiRadio.cz, jejichž prostřednictvím můžete podpořit další existenci našeho zpravodajství.

Zaplacením ročního nebo půlročního příspěvku umožníte, aby veškerý redakční obsah s výjimkou bonusů pro členy fanclubu zůstal nadále volně přístupný všem uživatelům a přímo se tak budete podílet i na propagaci všech koňských sportovních disciplín. Zároveň dostanete přednostní přístup k velké části našich materiálů, které si můžete přečíst v časovém předstihu, pravidelnou možnost získat různé slevy na zboží našich partnerů a účast v soutěžích o ceny.

Roční členství ve Fanclubu Jezdci.cz stojí 600 Kč, půlroční příspěvek je 300 Kč. Pokud chcete být členem obou fanklubů Jezdci.cz i EquiTV.cz, můžete využít zvýhodněnou variantu 1000 Kč (roční) a 500 Kč (půlroční). Další podrobnosti najdete na tomto odkazu.

Newsletter a komunity na síti

Kromě největšího českého serveru o koních Jezdci.cz, internetové televize EquiTV a stále populárnějšího EquiRadia pro vás připravujeme i pravidelný newsletter Jezdecký zpravodaj, který jednou týdně shrnuje vše podstatné z koňského dění a každý pátek ho doručujeme přímo do vašeho e-mailu.

K odběru toho nejlepšího z našeho zpravodajství se můžete přihlásit ZDE!

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i prostřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz

FB Jezdci.cz

FB Jazdci.sk

FB EquiTV.cz a EquiRadio.cz


reklama 13D
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE