reklama 11D

Tretera s Gangsterem byl osmý v kvalifikaci na GP při CSI3* v Šamoríně

 21.07.2022 15:00 | AUTOR: Josef Malinovský |
VIDEO

ikonka

Ve Šamoríně se od čtvrtka 21. července koná druhý díl Danube Champion Tour. Na hlavní aréně x-bionic sphere se konaly první den dvě soutěže. Vladimír Tretera s Gangsterem v kvalifikaci do Grand Prix obsadil pěkné osmé místo.

reklama 12D
 
První ze dvou čtvrtečních soutěží na travnatém kolbišti x-bionic sphere v Šamoríně při CSI3* Danube Champions Tour II byla postavena na výšce 140 centimetrů a určena byla jezdcům do 25 let v rámci EY Cupu 2022. Skvělý výkon v ní předvedla domácí Michaela Ješková s valachem Staphaelem III. Po čisté jízdě skončila čtvrtá. Z Čechů se nejvíce dařilo Natálii Kovářové na valachovi Oliverovi Odeveld. Ta inkasovala čtyři trestné body a vybojovala osmé místo. Viktor Skutecký s klisnou Nenou Chanti Z zaznamenal tři chyby, Natálie Soukupová na Lordovi Legacy nedokončila.
 
Další osmé místo pro české barvy přidal Vladimír Tretera v sedle valacha Gangstera V/H Noddevelt. Kvalifikaci do Grand Prix CSI3* překonal bez penalizace v čase 68,30. Na parkuru s překážkami do 145 centimetrů se dařilo i Miloslavu Příhodovi na valachovi Ibizovi D. Jemu časomíra v cíli ukázala 76,71 sekundy a skončil osmadvacátý. Hned za ním figurují ve výsledkové listině dva Slováci – Tomáš Kuchár s valachem Leonardem van de Leeuwerk a Michaela Ješková na valachovi Cador Rubin. 
 
Příhoda si s sebou vzal do Šamorína i svoji stájovou jedničku pro všestrannost – valacha Ferreoluse Lat. S ním byl při Small Tour CSI2* na parkuru do 120 centimetrů pátý. Do první pětky se vešli při Middle Tour CSI2* i slovenští jezdci Dominika Gaalová s Leonardem Van´T Heike a Bronislav Chudyba na klisně Ona van het Indihof. 
 
V Silver Tour CSI3* na parkuru do 140 centimetrů jen o dvě a čtvrt sekundy uniklo vítězství Igorovi Šulkovi s valachem Wavo Aramisem a skončil tak druhý. Stejnou soutěž dokončil Ondřej Zvára v sedle valacha Fritske osmý. V soutěžích pro mladé koně úspěšně předváděli své pětileté svěřence Sergej Motygin a Kamil Papoušek. Mirocco s Motyginem byl čtvrtý, Izzabella s Papouškem dojela pátá. Mezi šestiletými si pro druhé místo dojela Lajolie s Kamilem Papouškem, pro čtvrté pak Ever Given se Sandrou Tomaidesovou. Soutěž sedmiletých se v době publikace článku ještě jela, ale čistý výkon za sebou měli např. Jan Štětina s Ghostriderem Tn Z, nebo Radovan Šillo na hřebci Phenyo van het Keysersbos. 
 
Foto: poskytl Vladimír Tretera
 Sledujete novinky o koních, jezdectví a dostizích na Jezdci.cz a pouštíte si pravidelně vysílání EquiTV.cz a EquiRadia.cz? Máme pro vás novinku - spouštíme Fancluby Jezdci.cz a EquiTV.cz EquiRadio.cz, jejichž prostřednictvím můžete podpořit další existenci našeho zpravodajství.

Zaplacením ročního nebo půlročního příspěvku umožníte, aby veškerý redakční obsah s výjimkou bonusů pro členy fanclubu zůstal nadále volně přístupný všem uživatelům a přímo se tak budete podílet i na propagaci všech koňských sportovních disciplín. Zároveň dostanete přednostní přístup k velké části našich materiálů, které si můžete přečíst v časovém předstihu, pravidelnou možnost získat různé slevy na zboží našich partnerů a účast v soutěžích o ceny.

Roční členství ve Fanclubu Jezdci.cz stojí 600 Kč, půlroční příspěvek je 300 Kč. Pokud chcete být členem obou fanklubů Jezdci.cz i EquiTV.cz, můžete využít zvýhodněnou variantu 1000 Kč (roční) a 500 Kč (půlroční). Další podrobnosti najdete na tomto odkazu.

Newsletter a komunity na síti

Kromě největšího českého serveru o koních Jezdci.cz, internetové televize EquiTV a stále populárnějšího EquiRadia pro vás připravujeme i pravidelný newsletter Jezdecký zpravodaj, který jednou týdně shrnuje vše podstatné z koňského dění a každý pátek ho doručujeme přímo do vašeho e-mailu.

K odběru toho nejlepšího z našeho zpravodajství se můžete přihlásit ZDE!

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i prostřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz

FB Jezdci.cz

FB Jazdci.sk

FB EquiTV.cz a EquiRadio.cz


reklama 13A
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE