reklama 11B

reklama

Světový pohár v Olomouci ovládl už potřetí Aleš Opatrný. Klus byl pátý

 26.06.2022 16:17 | AUTOR

ikonka

Velkým úspěchem pro domácí jezdce skončil v Olomouci Světový pohár v parkurovém skákání. Vítězství po dvou letech vybojoval Aleš Opatrný v sedle valacha Forewera, který jako jediný dokončil rozeskakování J&T BANKA Grand Prix bez penalizace.

reklama 12D

 
Hlavní soutěží mezinárodních parkurových závodů J&T BANKA CSI3*-W Olomouc byla Grand Prix započítávaná do Světového poháru. Parkur s výškou 155 centimetrů dokázalo překonat bez trestných bodů pět dvojic, které se tak utkaly na zvýšených překážkách v rozeskakování. Šlo o tři reprezentanty Německa a dva jezdce z České republiky.
 
Jako první nastupoval do zkráceného parkuru Marek Klus, který s valachem Cardozo 4 nakonec dvakrát chyboval a jeho výkon stačil na pátou příčku. Hned po něm odstartovala obhájkyně loňského vítězství Jörne Sprehe, která tentokrát sedlala teprve devítiletého valacha Bailanda 52. Nevyhnula se jedné chybě a díky rychlému času skončila třetí. Čtyři trestné body za jednu pobořenou překážku zaznamenala i další startující Finja Bormann v sedle valacha A Crazy Son of Lavinia. Jejich čas byl 37,64, a tak v konečném účtování byla čtvrtá.
 
Když vstupoval do kolbiště Aleš Opatrný, tak věděl, že pokud dokončí s Forewerem bez penalizace, bude nejhůř druhý. Jeho jízda nebyla nejrychlejší, konkrétně časomíra ukázala hodnotu 37,20, ale posledního startujícího dostala pod určitý tlak. Alexander Müller s klisnou Ohlala 13 od prvních metrů zvolil rychlejší tempo, než měl Opatrný. Nakonec se však chyboval a jen díky nejlepšímu času 36,63 vteřiny skončil druhý. 
 
Foto: Kateřina Návojová
 
 


Sledujete novinky o koních, jezdectví a dostizích na Jezdci.cz a pouštíte si pravidelně vysílání EquiTV.cz a EquiRadia.cz? Máme pro vás novinku - spouštíme Fancluby Jezdci.cz a EquiTV.cz EquiRadio.cz, jejichž prostřednictvím můžete podpořit další existenci našeho zpravodajství.

Zaplacením ročního nebo půlročního příspěvku umožníte, aby veškerý redakční obsah s výjimkou bonusů pro členy fanclubu zůstal nadále volně přístupný všem uživatelům a přímo se tak budete podílet i na propagaci všech koňských sportovních disciplín. Zároveň dostanete přednostní přístup k velké části našich materiálů, které si můžete přečíst v časovém předstihu, pravidelnou možnost získat různé slevy na zboží našich partnerů a účast v soutěžích o ceny.

Roční členství ve Fanclubu Jezdci.cz stojí 600 Kč, půlroční příspěvek je 300 Kč. Pokud chcete být členem obou fanklubů Jezdci.cz i EquiTV.cz, můžete využít zvýhodněnou variantu 1000 Kč (roční) a 500 Kč (půlroční). Další podrobnosti najdete na tomto odkazu.

Newsletter a komunity na síti

Kromě největšího českého serveru o koních Jezdci.cz, internetové televize EquiTV a stále populárnějšího EquiRadia pro vás připravujeme i pravidelný newsletter Jezdecký zpravodaj, který jednou týdně shrnuje vše podstatné z koňského dění a každý pátek ho doručujeme přímo do vašeho e-mailu.

K odběru toho nejlepšího z našeho zpravodajství se můžete přihlásit ZDE!

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i prostřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz

FB Jezdci.cz

FB Jazdci.sk

FB EquiTV.cz a EquiRadio.cz


reklama 13C
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace