reklama 11A

Stáj Hošková: Krásná příroda, jezdecký sport, hlavně však splněný sen

 13.12.2020 11:30 | AUTOR

ikonka

Na okraji Olomouce vyrostl moderní jezdecký areál zasazený do krásné krajiny. Jedním z cílů Stáje Hošková je odchov kvalitních sportovních koní, ale i podpora a rozvoj jezdeckého sportu na Moravě. Do budoucna by majitelky rády areál rozšířily.

reklama 12C

Stáj Hošková je moderní jezdecký areál, který vznikl jako realizace snů jeho majitelek. Hlavním cílem bylo umožnit sportovním koním co nejvíce pobytu v přírodě, ale současně mít vlastní areál na atraktivním místě s dobrou dostupností. Areál se nachází přímo na okraji hanácké metropole Olomouc v blízkosti sjezdu z dálnice. Dalším pozitivem lokality je sousedící tříhvězdičkový hotel. Nedaleko stájí se nachází chráněná krajinná oblast Litovelské Pomoraví, která umožňuje krásné terénní vyjížďky kolem zdejšího jezera. 
 
V současné době je kapacita stáje dvacet koní. K dispozici je zde pět hektarů pastvin, kruhová jízdárna, mycí boxy včetně solária, venkovní padoky navazující na boxy, jezdecká hala s rozměry šedesát krát dvacet metrů a písková jízdárna o rozměrech sedmdesát krát třicetpět metrů. Všechny povrchy jsou tvořeny směsí křemičitých písků s přidanou geotextílií a zabudovaným spodním zavlažováním. 
 
Hlavním zaměřením areálu je chov a výcvik koní pro parkur a drezuru. Pro veřejnost pravidelně pořádáme drezurní tréninky s jezdkyněmi Šárkou Charvátovou a Petrou Balnarovou. V plánu na příští rok je i pořádání vzdělávacích kurzů a jezdeckých akcí. Novinkou tohoto roku jsou skokové tréninky s pětinásobným mistrem České republiky ve všestrannosti, Robertem Pokorným a od ledna plánujeme pravidelnou skokovou přípravu na sezonu 2021 s hlavním stájovým jezdcem Jiřím Malým. 
 
Jedním z mnoha cílů této stáje je odchov kvalitních koní, kteří budou dosahovat sportovních úspěchů, ale i podpora a rozvoj jezdeckého sportu na Moravě. Rádi bychom dále rozšířili areál a udrželi jeho celkové využití i pro budoucí generace. 


K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13A
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE