Živě na EquiTV.cz: 8.10. derby Gabrielka, 9.10. skoky Chuchle, Olomouc
reklama 11B

Škola v Lanškrouně fandí jezdectví. Sezona 2021 je ve znamení novinek

 02.06.2021 11:30 | AUTOR: Pavlína Záhorová

ikonka

Další díl rubriky on-line exkurze zavede naše čtenáře do areálu školního statku Střední školy zemědělské a veterinární v Lanškrouně. Na chov koní a jezdectví zde dávají důraz již řadu let, v roce 2021 se mohou navíc pochlubit novou stájí a jízdárnou.

reklama 12D

Střední škola zemědělská a veterinární Lanškroun nabízí dva obory Agropodnikání a Veterinářství, přičemž první jmenovaný se dělí na směr Zemědělský provoz a Chov koní a jezdectví, druhý pak na Všeobecné veterinářství a Chov koní. V oboru Agropodnikání se studenti věnují jezdectví po celé čtyři roky a je součástí maturitní zkoušky, při oboru veterinářství mají žáci jezdectví jako součást výuky pouze v prvních dvou ročnících.
 
"Probíhá-li standardní školní rok, mají studenti možnost věnovat se jezdectví také mimo výuku, a to prostřednictvím zájmového kroužku v odpoledních hodinách na školním statku. Mohou se zdokonalovat při jezdeckých lekcích a složit si Zkoušky základního výcviku jezdce, případně i instruktorský kurz. Možností tu mají spoustu, záleží na jejich vlastní iniciativě," prozradila vedoucí chovu koní a předsedkyně místního jezdeckého klubu Michaela Špičáková. "Již řadu let zde při škole funguje závodní družstvo, s nimiž se reprezentujeme na jezdeckých závodech na národní úrovni a také v seriálu Liga zemědělských škol, kde se nám daří vždy v celostátním finále získávat medailové pozice. Jedna z reprezentantek klubu ukořistila v sedle školního koně také vítězství na oblastním mistrovství juniorů ve skocích. Jezdci mají možnost získávat rovněž zkušenosti v remontním výcviku."
 
Absolventi Střední školy zemědělské a veterinární Lanškroun se uplatňují například na veterinárních klinikách jako zdravotní sestry, z oboru Agropodnikání pak odchází pracovat jako ošetřovatelé a pracovní jezdci.
 
Letošní novinkou v areálu Střední školy zemědělské a veterinární Lanškroun jsou dvě nové venkovní učebny - první v podobě šestnácti venkovních boxů byla právě dokončena, druhá představuje venkovní jízdárnu s geotextilií a bude dokončena během sezony 2021. Dále jsou zde k dispozici dvě menší, ovšem dostačující jezdecké haly.
 
Foto se svolením Střední zemědělské a veterinární školy Lanškroun


K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13B
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE