ŽIVĚ: 16. 8. skoky KMK Písek, od 20. 8. pony MČR, finále ZP, dostihy
reklama 11C

reklama

Radek Nesvačil míří za titulem. Maraton MČR v Humpolci míchal pořadím

 18.09.2021 19:30 | AUTOR: Josef Malinovský |
FOTOGALERIE

ikonka

V mistrovské soutěži čtyřspřeží vede dál po dvou dnech Radek Nesvačil. Sobotní vozatajský maraton v Humpolci nedokončil po drezuře druhý Petr Vlašic, a tak se na průběžnou druhou příčku posunula Kateřina Sklenská. Ztrátu na lídra má přes 130 bodů.

reklama 12B

 
Radek Nesvačil po nejlepší drezuře při mistrovství České republiky spřežení nenašel přemožitele ani v sobotním maratonu, který vyhrál. Po dvou dnech má v kategorii čtyřspřeží 160,64 bodů a před nedělním parkurem má téměř neotřesitelnou pozici. 
 
Druhá je totiž Kateřina Sklenská s 293 body. Průběžně třetí Jaroslav Jandl má dokonce 380,39 bodů. Hodně zklamaný musí být Petr Vlašic, neboť ten ve čtvrté překážce po lehkém karambolu se svým čtyřspřežím vyjel přes strouhu z překážky a byl tak vyloučen pro nedodržení trati. Z nebezpečně vypadající kolize naštěstí koně, vozataj i přísedící vyvázli v pořádku.
 
Podstatně napínavější vyvrcholení bude mít soutěž dvojspřeží. Díky nejlepšímu maratonu se vedení ujal Jaroslav Juráň, jenž předstihl Václava Coufalíka, který má aktuálně 126,26 bodů, zatímco aktuální lídr vstoupí do parkuru s zátěží 122,69 body. Třetí příčka patří v tuto chvíli Alexandrovi Soukupovi se 130,37 body. Pod 140 bodů mají ještě Josef Drábek, Libor Kurka, Zdeněk Jirásek a Jan Nesvačil. 
 

Psali jsme: Senzační výsledek Jiřího Nesvačila v Cáchách. Druhý v honebním parkuru

Pořadí se míchalo i v jednospřeří. Markéta Sedlinská byla v drezuře i v maratonu druhá, ale tyto stabilní výsledky jí posunuly do vedení s 119,39 body. Nejlepší byl v maratonu Daniel Bejr, ten ale byl v úvodní zkoušce až pátý, a tak bude útočit na obhajobu titulu z druhé pozice. Na jeho kontě je 123,57 bodů. Alena Brixová byla v drezuře nejlepší, ale maraton dojela jako čtvrtá v pořadí až za Janem Minarčíkem. Ten má 126,91 bodů, zatímco Brixová 125,32, která je tedy nyní třetí.
 
Ve dvojspřeží pony pokračují z původních pěti jen tři účastníci. Vede Erik Zuvač se 151,59 body, druhá je Šárka Komínková, která původně vedla, ale maraton jí nevyšel podle představ a má 163,07 bodů. V součtu 165,36 bodů pak má třetí Miroslav Kučera. Druhý nejlepší maraton předvedla Monika Pospíšilová s obměněnou sestavou koní. Z mistrovské soutěže však byla po drezuře vyloučena kvůli zdravotní indispozici Sibely. V maratonu byl vyloučen pro změnu Ladislav Procházka, jelikož nedodržel trať. 
 
Nedělní program začíná opět v 10:00 hodin dopoledne a vysílat jej bude stejně jako v sobotu živě internetová televize EquiTV.
 
Foto: Josef Malinovský


K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13B
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace