EquiRadio.cz: Naslouchejte koním i lidem, kteří jim rozumí!
reklama 11A

reklama

Pražští lvi v O2 areně skončili těsně před branami finále Super Cupu

 19.11.2021 23:53 | AUTOR: Kateřina Návojová |
VIDEO

ikonka

Parkurový tým Prague Lions nepostoupil do nedělního finále Super Cupu Global Champions League. V páteční semifinálové soutěži skončil na prvním nepostupovém sedmém místě. Roli favoritů potvrdila družstva Shanghai Swans a Valkenswaard United.

reklama 12C

 
Dvanáct týmů nastoupilo v pražské O2 areně na start pátečního semifinále Super Cupu GCL při galashow světového parkuru Global Champions Prague Playoffs. Konkrétně se jednalo o osm nejlepších celků ze čtvrtečního čtvrtfinále a čtyři předem kvalifikované týmy umístěné na předních příčkách z celoročního žebříčku. 
 
Semifinále otevírali právě Pražští lvi, a to ve složení Jur Vrieling v sedle valacha Fiumicina van de Kalevallei, Anna Kellnerová s klisnou Catch Me If You Can Old a Segio Alvarez Moya na valachovi Alamovi. Jejich výsledek 26 trestných bodů se možná z počátku zdál jako vysoký, nakonec jen o jedno jediné místo nepostoupili do finále. V napínavé a poměrně vyrovnané soutěži přitom rozhodoval až poslední jezdec posledního týmu. Do elitní šestky se nedostali ani vítězové čtvrtfinále St. Tropez Pirates. Ti tentokrát inkasovali 29 trestných bodů a skončili osmí. 
 
Naopak nejlepší výkon se vydařil týmu Shangai Swans. Christian Ahlmann na Dominatorovi 2000 Z, Malin Baryard-Johnsson na klisně H&M Indianě a Max Kühner s valachem Elektric Blue P zaznamenali se svými koňmi 17 trestných bodů. Na stejný součet trestných bodů se dostali i členové týmu Valkenswaard United, ti však měli horší součet časů. Za tento tým se představili Marcus Ehning v sedle hřebce Stargolda, Edwina Tops-Alexander na valachovi Fellow Castlefield a Peder Fredriscon s valachem Catch Me Not S. 
 
Právě Peder Fredriscon, aktuální světová jednička a šampion Longines Global Champions Tour 2021, startoval v semifinále jako úplně poslední jezdec. Čistou jízdou potvrdil své kvality a posunul tým do finále. V něm se dále o první příčku utkají London Knights, Berlin Eagles, Paris Panthers a Madrid in Motion. Do nedělní vrcholné soutěže nastoupí opět všechny týmy od nuly, pořadí v semifinále pouze určilo jejich startovní pozici. 
 
Foto: Kateřina Návojová
 
 

 Sledujte vysílání EquiTV.cz nebo poslouchejte EquiRadio.cz

 

Přihlaste se k odběru týdenního newsletteru ZDE!

 

Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

FB skupiny Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadio.cz

 
Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i prostřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz

FB Jezdci.cz

FB Jazdci.sk

FB EquiTV.cz a EquiRadio.cz


reklama 13A

Související informace
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace