Získejte přednostní přístup k informacím na Jezdci.cz a další výhody! (KLINĚTE)|Inzerováním v médiích skupiny EQUINET podporujete nezávislé zpravodajství o koních a jezdectví v ČR. Děkujeme všem partnerům za podporu! Zájemci o reklamu pište na e-mail: equinet@equinet.cz nebo volejte +420 606 382 315|EquiRadio.cz: Naslouchejte koním i lidem, kteří jim rozumí! KAŽDÝ DEN NOVÉ POŘADY!|Jezdecký zpravodaj: Newsletter o koních každý pátek ZDARMA ve vašem e-mailu!|Sledujte MONITORING zpráv o koních z dalších zdrojů!|Na EquiTV.cz audiovizuální služby streamem nezačínají, ani nekončí! Nabízíme víc než jen on-line přenosy a záznamy, vysíláme koně mimo jezdeckou komunitu! |PODPORUJEME:|Martinice - skoky MJP 23. - 26. 6.|Olomouc - mezinárodní skoky CSI3* 22. - 26. 6.|Hradištko - skoky 24. - 26. 6.|Zduchovice - skoky 28. 6. - 3. 7.|Písek - skoky 2. - 3. 7.|Přeštěnice - všestrannost MČR děti a junioři 3. - 5. 7.|Olomouc - skoky ČSP 7. - 10. 7.|Hradištko - drezura 9. - 10. 7.|Kladruby nad Labem - spřežení 9. 7.|Martinice - Pony Days 12. - 13. 7.|Jezdci reportují. Staňte se součástí nejlepšího zpravodajství o koních|Sledujte JEZDCI.cz nově i v multimediální aplikaci FlashNews|SLEDUJTE ŽIVÉ PŘENOSY z akcí pravidelně na EquiTV.cz. Ta je jedinou původní internetovou televizí o koních v ČR, která má přesah do terestriálního vysílání! Vytváříme obsah i pro další TV kanály, jako jsou: ČT Sport, Sport 5, TV Seznam, Regionální televize a další... |PARTNERSKÉ AREÁLY:|Dostihový spolek Pardubice|Chuchle Arena Praha|ESC Olomouc|Martinice|Zduchovice|Přeštěnice|Hradištko|Královický dvůr|NH Kladruby n. L.|ZH Písek
reklama 11D

reklama

Pohár národů i Světový pohár. Chuchle se chystá na top skokový mítink

 16.05.2022 19:15 | AUTOR

ikonka

Za měsíc se v Chuchle Areně Praha uskuteční třetí ročník mezinárodních parkurových závodů CET Prague Cup. Poprvé však během jednoho víkendu nabídne prestižní Pohár národů i Grand Prix zařazenou do Světového poháru. Mítink zahrnuje šestnáct soutěží.

reklama 12A
 
Přesný název mezinárodních skokových závodů ‚CSIO3*-W CET Prague Cup‘ naznačuje, že letošní třetí ročník této akce pořádané Czech Equestrian Teamem rozšířil svoji nabídku o soutěž zařazenou do Světového poháru. Celková dotace všech soutěží je 220.600 eur, tedy více jak 5,5 milionu korun. 
 
„I letos rozpis obsahuje šestnáct soutěží, kdy na každý den připadají čtyři. Kromě neděle budeme vždy začínat soutěžemi pro mladé – šesti a sedmileté koně. Poslední den proběhne v úvodu soutěžního programu finálová soutěž kategorie CSI1*, která v pátek a v sobotu bude zařazena vždy na závěr. To nejzajímavější však bude k vidění zpravidla uprostřed dne. V rámci kategorie CSI3* máme vypsané tři túry – Silver, Gold a Diamond,“ popisuje ředitelka závodů Markéta Šveňková. 
 
A právě Diamond Tour zahrnuje dva nejatraktivnější body – páteční Pohár národů a nedělní Grand Prix. „Tyto dvě soutěže mají stanovené již pevné začátky, neboť je bude živě přenášet televize Nova. První kolo Poháru národů začne ve 13:00 hodin, druhé pak v půl čtvrté a zájemci jej budou moci sledovat na stanicích Nova Action a Nova Sport 2. Nedělní Grand Prix je plánovaná od 15:00 hodin a trvat bude zhruba dvě a půl hodiny. Přímý přenos poběží opět na Nova Sport 2. Souběžně však chystáme čtyřdenní celodenní stream, takže ani ti, kteří nebudou mít možnost přijít do Chuchle Areny Praha osobně, o nic zajímavého, co se bude odehrávat na kolbišti, nepřijdou,“ prozradila Šveňková. 
 
„Každý, kdo však alespoň jednou byl osobně na podobných parkurových závodech, tak ví, že atmosféra, která během nich panuje v ochozech kolbiště, je nenahraditelná a televizní kamery ji plně zprostředkovat nedokážou. O to větší máme radost, že po prvních dvou covidových ročnících, kdy jsme se museli přizpůsobovat menším i větším restrikcím, letos budeme moci přivítat téměř neomezený počet fanoušků parkurového skákání. Samozřejmě určité limity mají tribuny k sezení, a tak mohu jen doporučit, aby zájemci dlouho nevyčkávali se zakoupením vstupenek přes internet na pátek, sobotu a neděli. Jednotná cena vstupenek je 250 korun, ve čtvrtek je vstup pro všechny zdarma,“ upozornila šéfka realizačního týmu.
 

Čtěte také: Gerard Lachat. Hvězda mezi staviteli parkurů přijede na Prague Cup

 
Již první soutěžní den nebude o vrcholné sportovní výkony nouze, neboť i čtvrteční Diamond Tour je započítávaná do prestižního Longines žebříčku Mezinárodní jezdecké federace – tzv. FEI Longines Ranking. Celkem se takových soutěží v Praze uskuteční pět. V pátek to bude již zmíněný Pohár národů, v sobotu další část Diamond Tour a v neděli kromě Grand Prix i přecházející finále Gold Tour. Všechny tyto soutěže budou mít výšku překážek od 145 centimetrů, pří té hlavní pak dosáhnou výšky až 160 centimetrů. 
 
Pořadatelé pro návštěvníky plánují i doprovodný program a zejména děti se mohou těšit na různé atrakce. „V Chuchle Areně Praha při všech akcích klademe důraz na to, aby se příchozí u nás cítili dobře a mohli zde příjemně strávit celý den. Už při prvních letošních parkurových závodech si sem našlo cestu mnoho rodin s dětmi. Věřím, že nám počasí bude opět přát a budeme mít takzvaně plný dům nejen díky skalním příznivcům jezdeckého sportu. Připraveni jsme přivítat i náročnější klientelu. Pro ty, kdo si chtějí užít závody naplno, nebo rádi spojují odpočinek s obchodním jednáním v netradičním prostředí, máme v nabídce exkluzivní místa ve VIP sektoru. Jsou umístěna v atypických stanech v bezprostřední blízkosti závodní arény,“ doplnila Markéta Šveňková. Podrobnosti o programu a prodeji vstupenek jsou uvedeny na internetových stránkách akce www.csiopraha.cz.
 
Foto: Kateřina Návojová
Zdroj: tisková informace CET Prague Cup


Sledujete novinky o koních, jezdectví a dostizích na Jezdci.cz a pouštíte si pravidelně vysílání EquiTV.cz a EquiRadia.cz? Máme pro vás novinku - spouštíme Fancluby Jezdci.cz a EquiTV.cz EquiRadio.cz, jejichž prostřednictvím můžete podpořit další existenci našeho zpravodajství.

Zaplacením ročního nebo půlročního příspěvku umožníte, aby veškerý redakční obsah s výjimkou bonusů pro členy fanclubu zůstal nadále volně přístupný všem uživatelům a přímo se tak budete podílet i na propagaci všech koňských sportovních disciplín. Zároveň dostanete přednostní přístup k velké části našich materiálů, které si můžete přečíst v časovém předstihu, pravidelnou možnost získat různé slevy na zboží našich partnerů a účast v soutěžích o ceny.

Roční členství ve Fanclubu Jezdci.cz stojí 600 Kč, půlroční příspěvek je 300 Kč. Pokud chcete být členem obou fanklubů Jezdci.cz i EquiTV.cz, můžete využít zvýhodněnou variantu 1000 Kč (roční) a 500 Kč (půlroční). Další podrobnosti najdete na tomto odkazu.

Newsletter a komunity na síti

Kromě největšího českého serveru o koních Jezdci.czinternetové televize EquiTV a stále populárnějšího EquiRadia pro vás připravujeme i pravidelný newsletter Jezdecký zpravodaj, který jednou týdně shrnuje vše podstatné z koňského dění a každý pátek ho doručujeme přímo do vašeho e-mailu.

K odběru toho nejlepšího z našeho zpravodajství se můžete přihlásit ZDE!

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i prostřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz

FB Jezdci.cz

FB Jazdci.sk

FB EquiTV.cz a EquiRadio.cz


reklama 13C
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace