Sledujte živě na EquiTV.cz: 27. 11. Zimní jezdecký pohár v Královicích
reklama 11A

reklama

Podzim je tady. Připravte se na letošní Hubertovy jízdy v Decathlonu

 16.10.2021 11:30 | AUTOR

ikonka

/PR článek/ Každoroční Hubertovy jízdy jsou velkou událostí. Co si ale na takovou akci obléknout? A jak nastrojit koně? Na příjemně strávený podzimní den v sedle se můžete připravit v Decathlonu, který nabízí pestrou paletu vybavení.

reklama 12B

 

Hubertovy jízdy jsou každoročně velkou událostí. Představují zakončení závodní jezdecké sezóny, ale účastní se jich i hobby jezdci. Tradičně jde o příjemný den strávený v sedle se skupinou dalších nadšenců. Doprovodné skokové soutěže nebo jízdy zručnosti jsou příjemným zpestřením honu za liškou. Konečný dostih rozproudí adrenalin v žilách nejen jezdcům a koním, ale také divákům. No a co se děje na večerním soudu, to už je raději tajemstvím…

Co si ale na takovou akci obléknout? A do čeho nastrojit vašeho koně? Připraven je výběr z nabídky Fouganza pro jezdce i koně. Tak pojďte na to!

 

Jakmile na sebe obléknete bílé rajtky, máte zaručeno, že budete vypadat elegantně. V nabídce je základní model rajtek 100, který se svou cenou vyplatí i jezdcům, kteří je vytáhnou skutečně jen na huberta. Jsou bavlněné, se zesílenými koleny a malou kapsou na pamlsky. Na výběr máme dětské i dospělé velikosti. 

Dlouhá jízda v terénu je náročná. Zpotí se nejen kůň, ale i vy. Při přestávce by se tak do vás snadno mohla dát zima, zvlášť pokud zavládne sychravé počasí. Zimní polo tričko 500 se stojáčkem a dlouhým rukávem vás zahřeje, ale zároveň odvede pot pryč od těla. Hodí se jako lehká mikina přes spodní tričko nebo pod bundu. Díky prodlouženým zádům vás neofoukne žádný větřík. 

Všichni si přejí, aby na hon vyšlo slunečné počasí. Můžete si tak obléknout vestu, která vás zahřeje a dá se v ní dobře hýbat. Dámská vesta 500 v modré barvě je výjimečná svým vysokým límcem potaženým příjemným kožíškem. Můžete se tak spolehnout, že vám před chladem ochrání krk a částečně zakryje také uši. 

Pro vašeho koně doporučuje Decathlon například podsedlovou dečku 900. Ta je z mesh materiálu dobře odvádějícího pot. V oblasti páteře je navíc zeslabená, aby neblokovala volný pohyb obratlů Pod sedlem je její výplň tvořena tenkou pěnou, takže absorbuje část nárazů. 

Nezapomínejte také na ochranu nohou. Při honu se překonávají přírodní překážky. Otevřené šlachovky 500 s výplní z pěny se přizpůsobí liniím koňské nohy a obvod snadno nastavíte za pomoci suchých zipů. 

Po dojetí je potřeba koně osušit, než ho naložíte do přepravníku. Nejrychlejší způsob je použít naši odpocovací deku z mikrovlákna. Díky výborným sacím vlastnostem absorbuje až čtyřnásobek svojí váhy. Ve variantě s krkem vysuší celého koně během chvilky a sama pak uschne také rychle. K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13B
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace