Sledujte živě na EquiTV.cz: 27. 11. Zimní jezdecký pohár v Královicích
reklama 11D

reklama

Petr Přikryl: Sterngreifer se cítí dobře. Podmínky v Tokiu jsou skvělé

 20.08.2021 12:15 | AUTOR: Josef Malinovský |
PODCAST

ikonka

Patnáctiletý valach Sterngreifer, s nímž bude startovat na paralympijských hrách česká jezdkyně Anastasja Vištalová, již dorazil do Tokia. Jak zvládl náročnou cestu letadlem a v jaké je fyzické pohodě, to nám prozradil veterinární lékař Petr Přikryl.

reklama 12B
 
Právě doktor Petr Přikryl byl tým, kdo přebíral v Tokiu od pracovníků přepravní společnosti českého koně Sterngreifera, s nímž bude přesně za týden Anastasja Vištalová startovat při paralympijských hrách. 
 
„My jsme přiletěli ve čtvrtek, koně pak asi dvanáct hodin po nás, takže jejich let trval určitě kratší dobu než nám. Dorazili asi v pět hodin ráno místního času,“ říká MVDr. Přikryl. „Sterngreifer je v pořádku, v kondici a veselý. Hned se pustil do žrádla i do pití, což je pro mě důležité, a začal trousit, což je pro mě největší radost. Takže vše je tak, jak má být a jsem za to rád,“ říká s úsměvem veterinář české paradrezurní výpravy v telefonickém rozhovoru pro internetovou televizi EquiTV.cz.
 
„Tady je již podvečer, takže dnes už půjdeme koníka jen popást, večer proběhne běžná zdravotní prohlídka, tzn. měření teploty, poslechneme peristaltiku, a to bude asi vše,“ přibližuje zbývající program prvního dne v Tokiu. „Atmosféra je tady velmi klidná, boxy jsou klimatizované, takže jsou stáje zavřené a venku se pohybuje minimum lidí, jelikož je tu velké teplo. Takže to vypadá, jako by ani žádné závody nebyly. Jediné místo, kde se potkáváme s více lidmi, je jídelna. Na rozdíl od normálních závodů je to tu zatím velmi poklidné.“
 

Nepřehlédněte: Finále v Tokiu by byl splněný sportovní sen, říká Anastasja Vištalová

 

Pro Petra Přikryla jsou to již druhé paralympijské hry, kterých se jako veterinář účastní a pracovně byl také již i na Světových jezdeckých hrách či dalších velkých akcích pod hlavičkou Mezinárodní jezdecké federace. Proto má jistě s čím srovnávat. Podmínky Her v Tokiu hodnotí velmi kladně. „Hlavní rozdíl je v klimatizovaných stájích. V Riu jsme měli strach z tepla, stále jsme doplňovali nějaké větráky do boxu a měli jsme strach, aby kůň pil. Doplňovali jsme stále tekutiny, snažili jsme se trochu i o infuzní terapii. Z tohoto hlediska je to v Tokiu daleko lepší. Musím říct, že takové zabezpečení boxů, jako je tady, jsem ještě nezažil, a to už jsme párkrát na velkých závodech byl. Je to opravdu luxusní zařízení jak pro koně, tak pro ošetřovatele i jezdce.“
 
Jako správný veterinář již stihl obhlédnout i tamní kliniku pro koně. „To bylo první, co jsem navštívil. Štěstí přeje připraveným, tak jsem byl hned ohlédnout, jak je to s ošetřovacími boxy a vybavením kliniky,“ prozrazuje dále v rozhovoru pro EquiTV.cz.
 
Foto: poskytl Petr Přikryl


K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13B
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace