reklama 11D

Orkán utáhl v Kolesech 2,5 tuny. Mistrovství ČR vyhrál Janoš s Brysem

 01.10.2022 23:00 | AUTOR: Josef Malinovský |
NEPŘEHLÉDNĚTE

ikonka

Mimořádné výkony chladnokrevných koní byly v sobotu k vidění v Kolesech u Kladrub nad Labem. Při národním šampionátu se trojice koní dostala v těžkém tahu až na váhu 2500 kilogramů. Dva z nich saně rozpohybovali, ale do cíle se s nimi nedostali.

reklama 12B

 
Mistrovství České republiky v kompletní soutěži chladnokrevných koní mělo v sobotu 1. října na programu kompletní soutěž jednospřeží, které se účastnilo celkem patnáct koní a jejich kočích. 
 
První zkouškou byla formanská jízda, kterou vyhrál Jaroslav Marvan s Henou. V ovladatelnosti s kládou mu nevyšel závěr, kdy inkasoval nejprve pět trestných bodů na osmé překážce a pak ještě dalších dvacet na devítce, kde se mu nepovedlo kládu navalit, ani vyvážit. V této části mistrovství tak byl až dvanáctý. V těžkém tahu obsadil páté místo, když skončil na váze 2200 kilogramů. Na pátém řádku figuroval i v celkovém pořadí. 
 
S kládou si nejlépe ze všech poradil Michal Bančík s Nessie. Jako jediný dokončil velmi těžkou zkoušku bez penalizace na překážkách a cílem projel v čase. Čistou jízdu měl za sebou již z vozatajského parkuru, v němž měl třetí nejlepší čas. V těžkém tahu neprošel přes zátěž 2100 kilogramů, což pro něj znamenalo dílčí osmé místo. V celkových součtech to však stačilo na stříbrnou medaili.
 
Tu bronzovou získal Michal Pavelka s Orkánem. Tato dvojice sice nezačala úplně nejlépe, neboť ve formanské jízdě dojela až desátá. Deset trestných sekund získala na páté překážce a dalších deset přidala ještě na dvanáctce. Ovladatelnost s kládou již Pavelka zvládl velmi dobře a chyboval pouze na pětce a osmičce. V dílčím hodnocení se umístil třetí. 
 
Nejsilnější kategorie Orkána však přišla až v závěru. Tento bezmála tunu vážící kůň si se saněmi doslova pohrával i ve chvíli, kdy na nich táhl dvojnásobek své hmotnosti. Stejně jako další dva soupeři však nedotáhl do cíle 2,5 tuny. Posunul je o 1,3 metru, což bylo ze všech nejdál, a tak tuto část šampionátu vyhrál. 
 
Druhý byl v těžkém tahu Tomáš Ambrož s Bakem. Ten maximální váhu posunul o třicet centimetrů. Již v ovladatelnosti s kládou si vedl velmi dobře a také v tomto případě figuroval ve výsledcích těsně za vítězem kvůli jedné chybě na sedmé překážce. Nebýt dvanáctého místa z vozatajského parkuru, možná by získal některou z mistrovských medailí. Takto se musel smířit s nevděčnou čtvrtou pozicí.
 
Celkovým vítězem se stal David Janoš s Brysem Stádleckým. Ve formanské jízdě i v ovladatelnosti s kládou přitom byl až čtvrtý. Menší penalizaci zaznamenal vždy v poslední čtvrtině zkoušky. V těžkém tahu se také dostal až na váhu 2500 kilogramů, ale tu již Brys rozpohybovat nedokázal, a tak oficiálně skončil na 2400 kilech.
 
Mistrovství České republiky v Kolesech pokračuje i v neděli, kdy se o tituly utkají dvojspřeží. Přímý přenos je možné sledovat prostřednictvím internetové televize EquiTV.cz.
 
Foto: Josef Malinovský


Sledujete novinky o koních, jezdectví a dostizích na Jezdci.cz a pouštíte si pravidelně vysílání EquiTV.cz a EquiRadia.cz? Máme pro vás novinku - spouštíme Fancluby Jezdci.cz a EquiTV.cz EquiRadio.cz, jejichž prostřednictvím můžete podpořit další existenci našeho zpravodajství.

Zaplacením ročního nebo půlročního příspěvku umožníte, aby veškerý redakční obsah s výjimkou bonusů pro členy fanclubu zůstal nadále volně přístupný všem uživatelům a přímo se tak budete podílet i na propagaci všech koňských sportovních disciplín. Zároveň dostanete přednostní přístup k velké části našich materiálů, které si můžete přečíst v časovém předstihu, pravidelnou možnost získat různé slevy na zboží našich partnerů a účast v soutěžích o ceny.

Roční členství ve Fanclubu Jezdci.cz stojí 600 Kč, půlroční příspěvek je 300 Kč. Pokud chcete být členem obou fanklubů Jezdci.cz i EquiTV.cz, můžete využít zvýhodněnou variantu 1000 Kč (roční) a 500 Kč (půlroční). Další podrobnosti najdete na tomto odkazu.

Newsletter a komunity na síti

Kromě největšího českého serveru o koních Jezdci.cz, internetové televize EquiTV a stále populárnějšího EquiRadia pro vás připravujeme i pravidelný newsletter Jezdecký zpravodaj, který jednou týdně shrnuje vše podstatné z koňského dění a každý pátek ho doručujeme přímo do vašeho e-mailu.

K odběru toho nejlepšího z našeho zpravodajství se můžete přihlásit ZDE!

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i prostřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz

FB Jezdci.cz

FB Jazdci.sk

FB EquiTV.cz a EquiRadio.cz


reklama 13D
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE