EquiRadio.cz: Naslouchejte koním i lidem, kteří jim rozumí!
reklama 11C

reklama

Opatrný vs. Balsiger: Švýcar v pátek vyhrál, česká jednička byla pátá

 19.11.2021 17:46 | AUTOR: Kateřina Návojová |
FOTOGALERIE

ikonka

Výbornou formu si do pražské O2 areny přivezl český olympionik Aleš Opatrný. Při soutěžích CSI5* s Forewerem po čtvrtečním vítězství přidal v pátek páté místo. Zvítězil Švýcar Brayn Balsiger, který si tím vylepšil druhé místo z předešlého dne.

reklama 12A

 
Český reprezentant Aleš Opatrný startoval s Forewerem v rámci GC Prague Playoffs v první polovině páteční soutěže s překážkami vysokými 150 centimetrů. Přestože mu bezchybný výkon v čase 57,07 po projetí cílem stačil na průběžné vedení, nakonec čtvrteční triumf nezopakoval a obsadil páté místo. 
 
Opatrný nebyl jediným jezdcem, který skončil při soutěžích kategorie CSI5* v elitní pětici oba dny. Ještě lepší bilanci má čtyřiadvacetiletý Švýcar Brayn Balsinger. Ten si po čtvrtečním druhém místě zapsal v pátek s klisnou Dubai du Bois Pinchet vítězství. Jeho čas se zastavil na hodnotě 54,36 a to znamenalo suverénní vedení s více jak vteřinovým náskokem. 
 
Nejblíž se k vítězi dostal Titouan Schumacher s valachem Atome Z, když se do cíle dostal v čase 54,93 sekundy. I tento jezdec figuroval oba dny v elitním triu. Třetí místo v pátek obsadil Christian Ahlmann, který s hřebcem Solid Gold Z zapisoval čas 55,21. 
 
Vedle Aleše Opatrného se z Čechů v pátek radovali z čistého výkonu ještě osmý Kamil Papoušek s Great Feelingem a jedenáctá Anna Kellnerová se Silverstonem G. 
 
Foto: Kateřina Návojová
 

 

 Sledujte vysílání EquiTV.cz nebo poslouchejte EquiRadio.cz

 

Přihlaste se k odběru týdenního newsletteru ZDE!

 

Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

FB skupiny Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadio.cz

 
Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i prostřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz

FB Jezdci.cz

FB Jazdci.sk

FB EquiTV.cz a EquiRadio.cz


reklama 13C
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace