reklama 11D

reklama

Odešel jeden z velkých podporovatelů jezdectví nejen v České republice

 29.03.2021 13:30 | AUTOR: Josef Malinovský

ikonka

Ačkoliv se Petr Kellner aktivně jezdeckému sportu nevěnoval, jeho tragická smrt těžce zasáhla celou komunitu lidí kolem koní. Společně s jeho rodinou totiž pro toto odvětví udělal za posledních více jak deset let tolik, co nikdo před tím.

reklama 12B
 
Není mnoho rodin, které tak výrazně podporují jezdecký sport, jako rodina Kellnerových. A už vůbec ne v České republice. 
 
Odchod Petra Kellnera tak mnozí členové jezdecké komunity vnímají stejně, jako když navždy ztratili někoho velmi blízkého, přestože se s ním většina z nich osobně nikdy nesetkala, nebo si ho možná při závodech mezi ostatními účastníky ani nevšimla.
 
Díky vášni jeho dcery Anny pro koně a jezdectví se však i on stal součástí této komunity, byť ne jako aktivní jezdec. Jako každý milující rodič společně s manželkou Renatou podporoval Annu v tom, co ji baví a naplňuje. 
 
Brzy však tato podpora nabyla mnohem větších rozměrů, které daleko přesahují hranice osobních zájmů a aktivit. Často ani jezdecká veřejnost neměla tušení, že se právě účastní akce, kterou rodina Kellnerových podporuje. 
 
Je tomu již deset let, kdy se Česká pojišťovna stala na tři roky generálním partnerem Českého skokového poháru. Domácí parkurovou extraligu později Kellnerovi výrazně podporovali prostřednictvím Czech Equestrian Teamu, stejně jako všechny Jezdecké festivaly, které se konaly na výstavišti v Lysé nad Labem a později v Královicích. 
 
Jejich dobročinných aktivit nejen v jezdectví bylo a je podstatně více. Co se však zapsalo celosvětově do historie jezdeckého sportu, je galashow světového parkuru Global Champions Prague Playoffs v O2 areně, která se konala v letech 2018, 2019 a po odkladu třetího ročníku by se měla uskutečnit potřetí v listopadu 2021. V roce 2020 jezdeckou sezonu výrazně oživil CSIO3* Prague Cup v Chuchle Areně Praha, který je plánován i na letošní květen. 
 
Kromě organizace jezdeckých akcí a velké finanční podpory různých projektů však české jezdectví vděčí Petru Kellnerovi a jeho rodině také za velkou propagaci celého odvětví. I díky tomu se v posledních letech výrazně zvedl zájem o tento sport. Myšlenky členů koňské komunity tak nyní směřují právě na jeho rodinu, se kterou sdílí obrovský smutek a ztrátu. Čest jeho památce!
 
Foto: Josef Malinovský


K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13A
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace