ŽIVĚ: 10.8. skoky, 13.-14.8. drezura, výstava, dostihy, pólo, klusáci
reklama 11A

reklama

Nový viceprezident ČJF: Chci disciplíny více spojovat, říká Jiří Kunát

 17.03.2022 13:30 | AUTOR: Josef Malinovský |
NEPŘEHLÉDNĚTE

ikonka

Novým viceprezidentem České jezdecké federace pro sport byl zvolen před pár dny Jiří Kunát, který již řadu let pracuje jako předseda komise spřežení. Jak přiznal, o nabídce dlouho nepřemýšlel a kývl na ni. Vnímá ji totiž jako určitou výzvu.

reklama 12B
 
Jiřího Kunáta zvolila Rada České jezdecké federace do funkce viceprezidenta ČJF pro sport během zasedání, které se konalo v úterý 15. března.
 
„Nevím úplně přesně, jak se tato myšlenka zrodila, ale fakt je ten, že jsem tuto nabídku dostal již za působení paní inženýrky Plaché ve funkci prezidentky České jezdecké federace. V té době jsem nějak podvědomě cítil, že ještě nenastala ta správná doba. S ostatními předsedy disciplín jsme vnímali určitý nezájem ze strany ČJF o naše menší disciplíny, a to samozřejmě nepřispívalo dobré náladě mezi lidmi. Když jsem tuto nabídku dostal od současného pana prezidenta ČJF Radka Rouče, tak jsem ani příliš nepřemýšlel a na tuto nabídku jsem kývl. Samozřejmě za předpokladu, že mě Rada ČJF schválí,“ uvedl Jiří Kunát v rozhovoru pro EquiRadio.
 
„Vnímám to jako určitou výzvu. Snažím na to dívat i tak, že ono kritizovat ze strany nás manažerů bylo, nechci říkat jednodušší, ale teď mám šanci trochu napravit a zlepšit to, co se dotýkalo nejen mě, ale i ostatních kolegů,“ říká Kunát, který nadále zůstává i předsedou komise spřežení. Připomněl však, že v této funkci je poslední volební období a chce ji brzy předat někomu jinému.
 

Psali jsme: Plachá je nově členkou Kontrolní a revizní komise ČJF. Nahradí Vojtka

 
„Výrazně jsme omladili komisi spřežení a byl bych rád, aby tito noví členové dostali příležitost a úspěšně pokračovali dál,“ prozradil dlouholetý manažer spřežení pod hlavičkou ČJF, resp. později označován spíše jako předseda komise této disciplíny. „Manažerem spřežení jsem letos třicátým druhým rokem. Tato funkce mi přinesla řadu zkušeností, které bych chtěl tímto způsobem využít pro práci ve Výkonném výboru ČJF. Jako velký problém obecně ve společnosti vnímám velký nedostatek komunikace, takže to bych chtěl v každém případě napravit,“ konstatuje.
 
Ve vysílání EquiRadia dále uvedl, že jedním z jeho cílů je, aby malé disciplíny nebyly příliš upozaďované. „I ty zdánlivě malé disciplíny dokáží udělat velké výsledky na mezinárodní scéně a zaslouží si takové to právo na žití. Myslím si, že i tyto menší disciplíny patří pod Českou jezdeckou federaci a neměly by vnímat jakýmkoliv způsobem určitý pocit diskriminace,“ dodal Jiří Kunát ve zmíněném rozhovoru. Zmínil také, že se nebrání vstupu dalších disciplín pod hlavičku ČJF a určitě je i pro rozvoj paravozatajství, které zastřešuje Mezinárodní jezdecká federace, ale v České republice se na rozdíl od paradrezury aktivně neprovozuje.
 
Foto: Šárka Veinhauerová


Sledujete novinky o koních, jezdectví a dostizích na Jezdci.cz a pouštíte si pravidelně vysílání EquiTV.cz a EquiRadia.cz? Máme pro vás novinku - spouštíme Fancluby Jezdci.cz a EquiTV.cz EquiRadio.cz, jejichž prostřednictvím můžete podpořit další existenci našeho zpravodajství.

Zaplacením ročního nebo půlročního příspěvku umožníte, aby veškerý redakční obsah s výjimkou bonusů pro členy fanclubu zůstal nadále volně přístupný všem uživatelům a přímo se tak budete podílet i na propagaci všech koňských sportovních disciplín. Zároveň dostanete přednostní přístup k velké části našich materiálů, které si můžete přečíst v časovém předstihu, pravidelnou možnost získat různé slevy na zboží našich partnerů a účast v soutěžích o ceny.

Roční členství ve Fanclubu Jezdci.cz stojí 600 Kč, půlroční příspěvek je 300 Kč. Pokud chcete být členem obou fanklubů Jezdci.cz i EquiTV.cz, můžete využít zvýhodněnou variantu 1000 Kč (roční) a 500 Kč (půlroční). Další podrobnosti najdete na tomto odkazu.

Newsletter a komunity na síti

Kromě největšího českého serveru o koních Jezdci.cz, internetové televize EquiTV a stále populárnějšího EquiRadia pro vás připravujeme i pravidelný newsletter Jezdecký zpravodaj, který jednou týdně shrnuje vše podstatné z koňského dění a každý pátek ho doručujeme přímo do vašeho e-mailu.

K odběru toho nejlepšího z našeho zpravodajství se můžete přihlásit ZDE!

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i prostřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz

FB Jezdci.cz

FB Jazdci.sk

FB EquiTV.cz a EquiRadio.cz


reklama 13D
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace