Každý den nové audio pořady na EquiRadio.cz
reklama 11D

reklama

Josef Váňa: Chtěli jsme do Velké pozvat Reveleyho. Vyhrát může kdokoli

 02.10.2021 09:00 | AUTOR: Martin Cáp |
VIDEO

ikonka

Dva minulé vítěze a jednoho nováčka posílá do 131. Velké pardubické se Slavia pojišťovnou Josef Váňa. Z trojice No Time To Lose, Theophilos a Mahe King nejvíce věří prvně jmenovanému. "Je ještě v lepším cajku než před lety," říká Váňa.

reklama 12C

Když Josef Váňa zmiňoval na páteční tiskové konferenci před 131. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou, že k úspěchu ve vrcholu překážkové sezony je zapotřebí štěstí, myslel tím hned několik věcí. Například nepovedený loňský ročník, ale i všudypřítomný nedostatek kvalitních překážkových jezdců.

"Třeba v případě Theophila jsme si loni mysleli, že ho pojede žokej, který ho zná nejlépe a nakonec to dopadlo jinak. Kluci teď o víkendu jedou do Merana a příští týden ještě v sobotu závodí ve Francii, tak doufám, že letos budeme mít štěstí a naši žokejové se ve zdraví dočkají startu ve Velké pardubické. Na Mahe Kinga jsme plánovali pozvat Jamese Reveleyho, ale v den Velké se bohužel běhají v Auteuil grupové dostihy a dostat k nám dobrého francouzského jezdce je problém," řekl Váňa v rozhovoru pro EquiTV.

"Mít tři koně ve Velké pardubické je fajn, ale ještě radši bych byl, kdybychom jich měli třeba pět jako v minulosti. Dostat koně na start Velké je však běh na delší trať, je potřeba tři až pět let, aby kůň k tomu dozrál, že Velkou absolvuje dobře a třeba ji i vyhrál," dodal.

V rozhovoru pro EquiTV se Josef Váňa vrací ke všem svým svěřencům v letošní Velké pardubické, prozrazuje, kdo z nich je v největší pohodě a jak vidí současný systém kvalifikací.

Foto: Josef MalinovskýK odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13B
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace