Sledujte živě na EquiTV.cz: 27. 11. Zimní jezdecký pohár v Královicích
reklama 11C

reklama

Jiří Nesvačil dojel s Codym šestý na MS mladých koní v Szilvásváradu

 10.10.2021 19:58 | AUTOR: Lucie Spiwoková

ikonka

V neděli 10. října vyvrcholil v Szilvásváradu světový šampionát jednospřeží v kategorii mladých koní. Český reprezentant Jiří Nesvačil senior se probojoval do finále se sedmiletým Codym, s kterým po drezuře a kombinovaném parkuru obsadil šesté místo.

reklama 12A

 

Ve dnech 6. až 10. října se v Szilvásváradu v Maďarsku konalo mistrovství světa mladých koní v jednospřeží. Vypsány byly tři kategorie, a to pětiletých, šestiletých a sedmiletých koní. Českou republiku reprezentovali Daniel Bejr a Jiří Nesvačil senior. 
 
Přes třídenní kvalifikace se podařilo probojovat do finále pouze Jiřímu Nesvačilovi se sedmiletým běloušem Codym. V sobotní drezuře pak podal výborný výkon, který stačil na průběžné čtvrté místo. O den později v kombinovaném parkuru ovšem obsadil šestou příčku a v součtu z obou finálových částí to nakonec byla právě šestá příčka, kterou má české spřežení zapsané v celkové výsledkové listině.
 
Zlato v soutěži koní narozených v roce 2014 vybojovala Polka Weronika Kwiatek s valachem Roncewalem. Mistryní světa v kategorii šestiletých je Němka Bettina Winkler s klisnou plemene německý sportovní kůň DSP Noble Lady. V soutěži pro pětileté koně dominovala rovněž německá reprezentantka Jessica Wächter s hanoverským valachem Dream Catcher 19.
 
Foto: Šárka Veinhauerová


K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13A
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace