Sledujte živě na EquiTV.cz: 27. 11. Zimní jezdecký pohár v Královicích
reklama 11C

reklama

Hvězdný Clooney se vážně zranil. Parkurový svět sleduje jeho stav

 17.08.2021 21:45 | AUTOR: Josef Malinovský |
NEPŘEHLÉDNĚTE

ikonka

Od pondělka parkurový svět sleduje zdravotní stav patnáctiletého valacha Clooneyho 51, který je stájovou jedničkou švýcarského jezdce Martina Fuchse – světové dvojky v žebříčku FEI. Tento koňský mistr Evropy z roku 2019 se vážně zranil ve výběhu.

reklama 12A

 
Již v pondělí večer uvedl Martin Fuchs na svém facebookovém profilu informaci o zranění jeho nejlepšího koně – patnáctiletého vestfálského valacha Clooneyho. 
 
„Ráno se Clooney zranil poté, co uklouzl a spadl ve výběhu. Velmi vážně si poranil pravé rameno a všichni dělají maximum pro jeho pohodu,“ uvedl Fuchs s dodatkem, že kůň byl převezen na veterinární kliniku v Curychu.
 
S ohledem na vážnost zranění se dá očekávat, že se tento fenomenální bělouš do nejvyšších soutěží již nevrátí a čeká jej sportovní důchod. Přesto v úterý večer Martin Fuchs sdělil fanouškům pozitivní informaci. „Můj přítel Clooney se cítí lépe než včera. Bereme to den za dnem a doufáme v to nejlepší. Pokud se z toho nějaký kůň dokáže dostat, tak je to Clooney.“
 
Martin Fuchs se teprve před několika dny s Clooneym vrátil z olympijských her v Tokiu, kde skončil ve finále jednotlivců šestnáctý a v týmové soutěži pátý. Tato švýcarská dvojice je stále úřadujícím mistrem Evropy v parkurovém skákání z roku 2019 a má za sebou celou řadu dalších obrovských úspěchů. 
 

Psali jsme: Bylo to drama. O vítězi ME rozhodlo šestnáct setin trestného bodu

 
Ve stejném roce, kdy vybojovala titul na evropském šampionátu skončila druhá ve finále Světového poháru a vyhrála CSI5* Rolex Grand Prix v Ženevě, CSI5* Longines FEI World Cup v Basileji a v Lyonu a také CSI5* Grand Prix ve Wellingtonu. V roce 2018 dvojice získala individuální stříbrnou medaili na Světových jezdeckých hrách v Tryonu a zvítězila při CSI5* v Lyonu a v Curychu. To je však jen krátký výčet úspěchu za posledních pár let.
 
Vestfálský bělouš Clooney se narodil v roce 2006 u Bernda Richtera. Jeho původ je skutečně hvězdný. Otcem je Cornet Obolensky, dědečkem ze strany matky je Ferragamo. Do stáje Fuchsových se dostal v sedmi letech.
 
„Můj otec nebyl zrovna nadšený z toho, jak vypadal. Nelíbilo se mu jeho svěšené břicho a záda. Dokonce mě na něj ani nechtěl nechat nasednout,“ vzpomínal před časem Martin na první chvíle, když se společně se svým otcem a trenérem Thomasem Fuchsem potkali s Clooneym. „Pak ale předvedl klus, a když jsem s ním skočil první skok, věděl jsem, že to bude můj nejlepší kůň.“ 
 

Nepřehlédněte: Fuchs o začátcích s Clooneym: Táta mě na něj nechtěl nechat sednout

 

Ale práce ze začátku nešla hladce. V jednom z rozhovorů uvedl švýcarský reprezentant, že bělouš se bál všeho nového, byl hodně nervózní a museli spolu tvrdě pracovat, aby se dostali, tam kde jsou. „Je to nejsilnější kůň, jakého znám, je to velký bojovník,“ řekl Martin Fuchs.
 
Foto: FEI / Christophe Taniére
Zdroj: oficiální fotobanka FEI
 K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13B
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace