reklama 11C

reklama

Grete Ayache potvrdila formu. Estonka ovládla CDI Světový pohár v Brně

 26.06.2022 17:55 | AUTOR: Lucie Spiwoková

ikonka

Estonská reprezentantka Grete Ayache potvrdila formu, kterou si dovezla do Brna. Po sobotní výhře v CDI-W Grand Prix ovládla v neděli 26. června také volnou úlohu Grand Prix bodovanou do Světového poháru. V IM kür se blýskl Jan Zamec.

reklama 12B

 

V neděli 26. června vyvrcholily v Brně Panské líše mezinárodní drezurní závody zařazené do seriálu Světového poháru. S výjimkou dětí čekaly na jezdce všech kategorií volné úlohy. 
 
Tou hlavní, k níž se upíraly zraky všech fanoušků a návštěvníků brněnského areálu, byla Grand Prix Freestyle v rámci CDI World Cup. Už o den dříve dala svým výkonem tušit formu estonská jezdkyně Grete Ayache, a ta také nakonec vrchol mítinku ovládla. Sedlala dvanáctiletého valacha Farao Da Raia a od rozhodčích dostala 74,985 procent. Přes 73,500 procenta získala druhá Moldavanka Alisa Glinka na koni Aachen a třetí skončila litevská dvojice Justina Vanagaite s Nababem. Česká republika tentokrát zastoupena nebyla.
 
V rámci CDI3* se v neděli jela IM Freestyle. Hned za vítězkou, kterou byla Alisa Glinka na Jewel Star, dojel český jezdec Jan Zamec. Sedlal hnědáka Dr. House H a jejich známka měla hodnotu 71,075 procenta.
 
V kategorii jezdců do 25 let byl jediný účastník, a to Polák Filip Kowalski s koněm Bel Fleur. V küru dostal bezmála 71,500 procenta. Německá dvojice Jana Lang a Davy Jones ovládla s hodnocením 73,520 procenta vrchol túry mladých jezdců. Česká jezdkyně Nikola Feherová v ní dojela pátá. Spolu s belgickým hnědákem jménem Gallileus vd Berkenhoeve zapsala 67,620 procenta.
 
Juniorskou vítězkou se stala Polka Natalia Plata na Dolcettovi, která zajela volnou sestavu s výsledkem skoro 77 procent. O čtyři procenta méně dostala čtvrtá Anna Procházková na Roncevall OLD. Kür pro jezdce na pony vyšel nejlépe další polské dvojici Veronice Pawluk a D´Artagnanovi. Rozhodčí jejich jízdu ocenili vysokou známkou 78,642 procenta. Česká reprezentantka Zuzana Hradilová s koněm Arturo Martini dojela čtvrtá, když zapsala přes 71 procent.
 
Dětskou individuální úlohu ovládla polská jezdkyně Zofia Kaczmarek na Lady Legende. Hned za ní pak dojela česká dvojice Veronika Sedláčková a Givesta M.H.
 
Foto Stanislav Pitela


Sledujete novinky o koních, jezdectví a dostizích na Jezdci.cz a pouštíte si pravidelně vysílání EquiTV.cz a EquiRadia.cz? Máme pro vás novinku - spouštíme Fancluby Jezdci.cz a EquiTV.cz EquiRadio.cz, jejichž prostřednictvím můžete podpořit další existenci našeho zpravodajství.

Zaplacením ročního nebo půlročního příspěvku umožníte, aby veškerý redakční obsah s výjimkou bonusů pro členy fanclubu zůstal nadále volně přístupný všem uživatelům a přímo se tak budete podílet i na propagaci všech koňských sportovních disciplín. Zároveň dostanete přednostní přístup k velké části našich materiálů, které si můžete přečíst v časovém předstihu, pravidelnou možnost získat různé slevy na zboží našich partnerů a účast v soutěžích o ceny.

Roční členství ve Fanclubu Jezdci.cz stojí 600 Kč, půlroční příspěvek je 300 Kč. Pokud chcete být členem obou fanklubů Jezdci.cz i EquiTV.cz, můžete využít zvýhodněnou variantu 1000 Kč (roční) a 500 Kč (půlroční). Další podrobnosti najdete na tomto odkazu.

Newsletter a komunity na síti

Kromě největšího českého serveru o koních Jezdci.cz, internetové televize EquiTV a stále populárnějšího EquiRadia pro vás připravujeme i pravidelný newsletter Jezdecký zpravodaj, který jednou týdně shrnuje vše podstatné z koňského dění a každý pátek ho doručujeme přímo do vašeho e-mailu.

K odběru toho nejlepšího z našeho zpravodajství se můžete přihlásit ZDE!

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i prostřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz

FB Jezdci.cz

FB Jazdci.sk

FB EquiTV.cz a EquiRadio.cz


reklama 13C
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace