EquiRadio.cz: Naslouchejte koním i lidem, kteří jim rozumí!
reklama 11B

reklama

GC Prague Playoffs v O2 areně se vydařila. Již se chystá další ročník

 22.11.2021 14:47 | AUTOR

ikonka

Pořadatelé galashow světového parkuru GC Prague Playoffs v libeňské O2 areně získávají jednu pochvalu za druhou. Nadšení neskrývají především samotní jezdci a mnozí z nich akci označili jako nejlepší svého druhu. Za rok se do Prahy opět vrátí.

reklama 12D
 
Praha hostila během uplynulého týdne nejlepší parkurové jezdce a koně světa. Diváci v O2 areně mohli vidět v akci olympijské šampiony, mistry světa, ale také řadu českých jezdců, kteří se rozhodně mezi špičkovou konkurencí neztratili.
 
Organizátoři z Czech Equestrian Teamu, ale i celé série Global Champions, sklízejí slova chvály ze všech stran. Průběh akce si chválí především samotní jezdci, ale nadšení odcházeli i diváci. Těch se sešlo zejména ve víkendové dny velké množství a ochozy kolbiště byly z podstatné části zaplněny. 
 
„Mám skvělé vzpomínky na tu noc před dvěma lety a dnes se mi řada těch vzpomínek oživila,“ řekl olympijský vítěz z Tokia Ben Maher, jenž v roce 2019 se svým fenomenálním valachem Explosionem zvítězil a letos skončil třetí. „Praha je krásné město a toto je špičkový sport. Všechny ty vychytávky, světla, efekty, ale zároveň velká opatrnost, aby toto vše nevyděsilo koně, to vše přináší novou dimenzi našemu sportu. Ať už jsou diváci odborníci, nebo laici, tak se dnes sešlo špičkové publikum. Bylo to skvělé a asi mluvím za všechny jezdce, že to byla jedna z nejlepších atmosfér, které jsme letos zažili za těchto výjimečných okolností. Možná to byla nejlepší atmosféra, kterou jsem zažil za poslední dva roky,“ konstatoval britský reprezentant.
 
„Souhlasím s Benem. Byla to skvělá atmosféra. V mém případě jsem členem týmu Prague Lions, takže mi diváci fandili o to víc. Global Champions Tour udělala skvělou práci s lidmi z Prahy. Ten spektákl, který jezdcům i divákům nabídli, byl skvělý. To nevidíte u spousty jiných sportů. Pro mě to byl velký zážitek,“ dodal Španěl Sergio Alvarez Moya. 
 
Stejně nadšený byl i vítěz letošní Super Grand Prix LGCT Henrik von Eckermann ze Švédska. „Jezdím už dlouho, ale neodjezdil jsem mnoho show před takovým publikem. Bylo to skvělé, hodně mi to chybělo v poslední době. Byl to speciální moment s tímto publikem, naprosto úžasné,“ uvedl krátce po sobotní vrcholné soutěži jednotlivců. 
 
V podobném duchu na slova chvály navázali v neděli i členové nejlepších týmů v Super Cupu GCL. „Rád bych poděkoval Praze. Je to unikátní město a dějištěm závodů jedna z nejmodernějších a nejpůsobivějších arén v Evropě, pokud ne na celém světě, i když ta srovnání jsou těžká. Ale v rámci Evropy určitě. Byla to skvělá show. Člověk se opravdu hodně baví, gratuluji vám, určitě se sem budu vždy velmi rád vracet,“ uvedl za všechny Němec Ludger Beerbaum.
 
„Jsem hrdý na to, že se vše podařilo tak, jak jsem doufal už před pár lety. Za tři roky jsme vybudovali opravdu dobrou tradici. Není tu nic, co by neodpovídalo pětihvězdičkové úrovni. Viděli jsme napětí před finále, dramatické závody, těžké kurzy. Jsem hrdý na pořadatelský tým, který ve dne v noci pracoval na všem, co bylo potřeba. Díky tomu se dostavil velký úspěch,“ vyjádřil poděkování pražským pořadatelům zakladatel Global Champions Jan Tops. 
 
Manažer pořádajícího Czech Equestrian Teamu Jan Andrlík tak s o to větší radostí oznámil začínající přípravy čtvrtého ročníku, který se uskuteční v O2 areně opět v druhé polovině listopadu. „Jsem velmi šťastný, že v těchto těžkých časech se akce vydařila. Je skvělé vidět tolik lidí v aréně. Bylo to velmi náročné a chci tímto poděkovat celému týmu za skvělou práci. A to nejen tomu našemu, ale také lidem z Global Champions a z O2 areny. Ať už pracovali venku, nebo uvnitř haly, nebylo to snadné, ale vše fungovalo velmi dobře. Ještě jednou všem moc děkuji a těším se na další spolupráci při přípravách čtvrtého ročníku, který se na stejném místě uskuteční od 17. do 20. listopadu 2022,“ prozradil Jan Andrlík a dodal: „Díky obrovskému zájmu široké veřejnosti zahájíme prodej vstupenek již 1. prosince, takže věřím, že právě vstupenky na Prague Playoffs budou pro mnohé pěkným vánočním dárkem.“
 
Foto: oficiální fotobanka GC Prague Playoffs
Zdroj: tisková zpráva GC Prague Playoffs
 Sledujte vysílání EquiTV.cz nebo poslouchejte EquiRadio.cz

 

Přihlaste se k odběru týdenního newsletteru ZDE!

 

Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

FB skupiny Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadio.cz

 
Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i prostřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz

FB Jezdci.cz

FB Jazdci.sk

FB EquiTV.cz a EquiRadio.cz


reklama 13B
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace