Jezdci reportují. Staňte se součástí nejlepšího zpravodajství o koních|Na EquiTV.cz audiovizuální služby streamem nezačínají, ani nekončí! Nabízíme víc než jen on-line přenosy a záznamy, vysíláme koně mimo jezdeckou komunitu! |POSLOUCHEJTE příběhy lidí, kteří milují koně! JEZDECKÉ RÁDIO je tu pro Vás!|Sledujte MONITORING zpráv o koních z dalších zdrojů!|POZOR: Newsletter o koních každý pátek. Objednejte si ZDARMA nový Jezdecký zpravodaj|EquiTV stále častěji na Slovensku. Úspěšný český projekt boří hranice|JEZDCI.CZ jsou s vámi již 10 let! Vše začalo 10. 10. 2010 v 10:10 hodin... Od té doby jsme pro vás připravili přes 25.000 článků!|SLEDUJTE ŽIVÉ PŘENOSY z akcí pravidelně na EquiTV.cz. Ta je jedinou původní internetovou televizí o koních v ČR, která má přesah do terestriálního vysílání! Vytváříme obsah i pro další TV kanály, jako jsou: ČT Sport, Sport 5, TV Seznam, Regionální televize a další... |Inzerováním v médiích skupiny EQUINET podporujete nezávislé zpravodajství o koních a jezdectví v ČR. Děkujeme všem reklamním partnerům za podporu!|25. - 27. 9. skoky Hradištko|26. - 27. 9. drezura Olomouc|1. - 4. 10. skoky MČR U25 a seniorů - Martinice|2. - 4. 10. drezura a paradrezura - Hradištko|3. - 4. 10. paravoltiž MČR - Orion Praha|9. - 11. 10. skoky Praha - Velká Chuchle|9. - 11. 10. skoky Olomouc|9. - 11. 10. drezura Královice|PARTNERSKÉ AREÁLY:|Dostihový spolek Pardubice|Chuchle Arena Praha|ESC Olomouc|Martinice|Zduchovice|Hradištko|Královický dvůr|NH Kladruby n. L.|Hořovice|PODPORUJEME:|Český skokový pohár|Zlatá podkova
reklama 11A

reklama

Equinews: Víkend zkušených borců. Ange Guardian i Black Canyon zářili

 28.07.2020 12:00 | AUTOR: Martin Cáp

ikonka

Ange Guardian popáté v kariéře ovládl kvalifikaci na Velkou pardubickou. – Šestiletý Black Canyon potvrdil své kvality. Měsíc po úspěchu ve Velké květnové ceně lehce zvítězil i v Ceně města Karlovy Vary. Podrobnosti nabízí Equinews!

reklama 12A

SLEDUJTE EQUINEWS ZDE (KLIKNĚTE)

 
Internetová televize EquiTV.cz připravuje v průběhu jezdecké a dostihové sezony každý týden zpravodajský pořad Equinews, který vysílají mj. také kanál Sport 5 a Televize Seznam. Podívejte se na jeho aktuální díl!
 

Ange Guardian ve stopách Trezora. Vyhrál svou pátou kvalifikaci

Malé, ale solidní pole se sešlo na startu Ceny města Pardubic neboli Memoriálu majora Miloše Svobody, druhé kvalifikace na Velkou pardubickou. 5800 metrů dlouhý dostih byl v sobotu 25. července vrcholem dvoudenního mítinku na pardubickém závodišti.
 
Největší pozornost byla upřena na ostříleného Ange Guardiana. Dvanáctiletý valach stáje Anděl strážný, připravovaný na Karlovarsku Josefem Váňou starším, v minulosti ovládl už čtyři kvalifikační dostihy a v případě dalšího úspěchu mohl vyrovnat bilanci někdejšího “krále kvalifikací” Trezora. Do sedla Ange Guardiana se po pětiměsíční dostihové pauze vyhoupl žokej Jiří Kousek.
 
O tempo se už tradičně postaral ryzák Bridgeur, vedený tentokrát Jakubem Kocmanem. Jediný pád přišel už na čtvrté překážce, za níž veterán Borderland ztratil Pavla Kašného. To byla prakticky jediná kolizní situace celého dostihu.
 
Ange Guardian dlouho odpočíval v zadní části pole, s příchodem do rozhodující fáze za Velkým anglickým skokem se však začal posouvat blíže vedoucím koním a v posledním oblouku už cválal na špici.
 
Na začátku cílové roviny se zdálo, že favorit bez problémů zvítězí, ale pak Jan Kratochvíl rozhýbal dalšího svěřence Josefa Váni, osmiletého Sottoventa. A hnědák s vizitkou třetího z loňské Ceny Labe v posledních sto metrech Ange Guardiana výrazně potrápil.
 
Nakonec přece jen rozhodly zkušenosti a Ange Guardian o krk zvítězil. Třetí Lombargini ztrácel na bojující dvojici 17 délek, čtvrtý Stretton dalších dvanáct. Do 130. Velké pardubické se Slavia pojišťovnou se kvalifikovali i Tiep de l’ Est, Bridgeur, Moula a Vernois.
 
Další, v pořadí už třetí, kvalifikace je na programu už 8. srpna.
 
Foto: Dostihový spolek a.s. – Petr Šedivý
 

Black Canyon, Sir Sun i Trop. Karlovy Vary svědčily starým bojovníkům

Místo souboje dvou rekordmanů vidělo publikum v Karlových Varech další suverénní představení hřebce Black Canyona. Žokej Milan Zatloukal vyhrál oba vrcholy dne, v rámcovém programu zaujali pohlednými vítězstvími zkušení Sir Sun a Trop.
 
Uprostřed letních prázdnin se dostihové dění vrátilo do Karlových Varů, které v neděli 26. července hostily Cenu města Karlovy Vary. Dostih s tradicí sahající až na začátek 20. století nese v posledních letech druhý název Memoriál Josefa Dolejšího na počest někdejšího špičkového žokeje a karlovarského rodáka.
 
Letos největší srovnávací test tříletých a starších koní na distanci 2000 metrů sliboval mimořádně atraktivní podívanou, neboť na sebe narazili dva koně se špičkovou jarní formou. Black Canyon i Portorikos v červnu ovládli v rekordních časech jedničkové dostihy a oba si tak na lázeňskou dráhu přivezli špičkovou aktuální formu.
 
Úvod dostihu nebyl nijak zvlášť rychlý. Na vedoucí pozici se usadil dosud nezvítězivší tříletek Torrero, za kterého Milan Zatloukal posadil favorita Black Canyona. Šestiletý tmavý hnědák stáje Pegas cválal ve vnější stopě a s příchodem do posledního oblouku se začal posouvat na úroveň špice.
 
Portorikos si však svého hlavního soupeře hlídal a jeho jezdec Tomáš Lukášek se snažil nenechat si Black Canyona utéct. Do cílové roviny tak oba favorité točili prakticky hlava - hlava. Kdo však čekal velký souboj, byl zklamán. Black Canyon během pár okamžiků odešel od soupeřů a na jeho převaze už nikdo nic nezměnil.
 
Svěřenec Čestmíra Olehly zvítězil lehce o 2 1/4 délky a podtrhl úspěšnou bilanci své stáje z posledních týdnů. Druhé místo získala podobně suverénně teprve podruhé v Česku startující klisna Imsexyandiknowit, která byla nedávno dovezena z Polska. Další příčky obsadili Royal Town a Lady Roseburg.
 
Pro Black Canyona to bylo deváté vítězství kariéry. Někdejší vítěz rakouského derby má na kontě i tři prestižní pražské dostihy - Velkou dubnovou, Velkou květnovou a Velkou červnovou cenu. V minulosti dokázal uspět i ve Francii.
 
Žokej Milan Zatloukal si připsal i druhý nejhodnotnější dostih neděle, dvojkovou Cenu primátorky města Karlovy Vary na 2400 metrů. Pětiletou La Paix odjezdil podobně jako Black Canyona z druhé pozice.
 
Ve finiši klisnu v barvách MUDr. Evy Nieslanikové razantně vyjel rukama a ryzka odpověděla rozhodujícím zrychlením. Druhé místo uhájila od startu vodící Wanikoro, na které výborně odhadl tempo Jan Verner, třetí příčku brala Storm de Nuit.
 
V rámcovém programu se po dvou letech setkali v dostihu klasický vítěz Sir Sun s žokejem Jiřím Chaloupkou a staronová dvojice se přesně po dvou letech dočkala společného vítězství. Šestiletý valach stáje Lokotrans ve trojkové Ceně hejtmana Karlovarského kraje na 2000 metrů zdolal jistě o 1 1/2 délky Mormilla. Někdejší zimní favorit King Archie skončil třetí.
 
Že dostihoví bojovníci nestárnou, potvrdil i mezitím již jedenáctiletý český odchovanec Trop, kterého připravuje v jižních Čechách trenér Jaroslav Jelen. V sedle s šampionem Adamem Florianem vybojoval navzdory nesené váze 61 kilogramů těsné vítězství v trojkové Ceně společnosti Aquatherm Group na 1600 metrů. V napínavém finiši porazil o šest let mladší a o 12,5 kilogramu méně zatíženou Lusindu.


K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13C
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace