reklama 11A

Equinews: Cenu Eliota vyhrál Kotalík a olomouckou GP Jana Kutěje Ulčov

 14.10.2021 15:30 | AUTOR

ikonka

Letošní parkurová sezona je téměř u konce. Vyvrcholila ve významných areálech prostřednictvím tradičních mítinků. V Chuchli jezdci bojovali o titul vítěze při ceně Eliota a v Olomouci se konala Grand Prix Jana Kutěje. Podrobnosti přináší Equinews.

reklama 12A
 
Internetová televize EquiTV.cz připravuje v průběhu jezdecké a dostihové sezony pravidelný pořad Equinews, který vysílá také např. Televize Seznam a v rámci zpravodajské relace Report i kanál Sport 5. Podívejte se na jeho aktuální díl!
 

Cena Eliota uzavírala sezonu v Chuchle Areně Praha. Ovládl jí Kotalík

 
Cenou Eliota vyvrcholil v neděli 10. října třídenní parkurový mítink, který hostila Chuchle Arena Praha. Na start soutěže s překážkami do 145 centimetrů se postavilo dvacet dvojic, a rovná polovina z nich pak postoupila do finále.
 
Anna Helebrantová se do něj probojovala hned se třemi koňmi, a zatímco s Gretou jí parkur příliš nevyšel, v sedle valacha Cikadda dovezla do cíle nulu. S Epem poté při finálové jízdě zaznamenala čtyři trestné body. Skončila tedy na čtvrtém, šestém a desátém místě. 
Čtyři trestné body zapsal také Ondřej Nágr. Ten závodil s třináctiletou holandskou klisnou D.Amelusinou R22, a protože ve finále byl o sekundu rychlejší než Anna Helebrantová s Epem, vynesl mu jeho výkon třetí příčku.
Druhá dojela Petra Pařenicová se zkušeným hnědákem Evergreenem P. Rovněž tato dvojice měla jednu chybu v základním kole a finále dokončila bez trestných bodů. Ze všech finalistů však měla nejlepší čas, jehož hodnota byla 45,44 sekundy.
Jediným jezdcem, který dokázal dokončit obě jízdy bez zaváhání, byl Matěj Kotalík. S dvanáctiletým Cesanem V se tak zařadil po bok Ondřeje Zváry a Aleše Opatrného, kteří jsou vítězi prvních dvou ročníků.
 
 

Natálie Ulčová nenašla přemožitele v GP Jana Kutěje 2021 v Olomouci

 
V neděli 10. října se v Equine Sport Centru v Olomouci konala tradiční Grand Prix Jana Kutěje. Závodilo se ve třech obtížnostech, které byly vypsané jako jednokolové soutěže s finále a účastníci se do nich museli kvalifikovat o den dříve.
 
Na úrovni do 120 centimetrů se podařilo zapsat dvě nuly pouze třem jezdcům. Jedním z nich byl Miloslav Příhoda s oldenburským valachem Casallettem. Ten projel cílem finále v čase 45,84 sekundy, což stačilo na třetí místo.
Druhý skončil rovněž bezchybný Jan Zwinger s teprve pětiletým hanoverským valachem Karakan Polt. Dvojici stačil na zdolání finálového kurzu o pět desetin sekundy kratší čas. 
Bezchybný výkon v nejrychlejším čase podal slovenský reprezentant Igor Šulek v sedle koně Lafibolus, a stal se vítězem Grand Prix Jana Kutěje na úrovni L se dvěma hvězdami.
Třináctiletý valach Elliot donesl Jiřího Malého k třetímu místu v Grand Prix s překážkami do 130 centimetrů. Stačily k tomu dvě nuly a čas 30,91 sekundy.
O čtyři desetiny sekundy rychlejší byla Tereza Mücková v sedle holandské klisny Imoly. Na překážkách také nechybovala a dojela si tak pro druhou příčku.
Vítězkou v této kategorii je pro sezonu 2021 Veronika Jelínková, která sedlala klisnu českého chovu, Lotte-HS. Dvojice dokončila oba parkury bez trestných bodů a čas dokázala stlačit pod 30 sekund.
Nejvyšší úrovní byla Grand Prix obtížnosti ST s dvěma hvězdami, tedy parkur s překážkami do 140 centimetrů. 
Skvělou formu má po celou sezonu Vladimír Tretera, a právě on byl obhájcem prvenství v této úrovni. Dokázal v ní vyhrát v roce 2020 i o rok dříve, a mohl tak v Olomouci dosáhnout na hattrick.
Treterovi vyšlo výborně i sobotní kvalifikační kolo, v kterém získal první i druhou příčku. O den později opět nechyboval. V sedle klisny Glierite projel cílem finále v čase 44,26 sekundy, což stačilo na třetí místo.
Ve dvojici s jeho stájovou jedničkou, hnědákem Gangsterem V/H Noddevelt, byl pak ještě o téměř čtyři vteřiny rychlejší. Jenže na vítězství to tentokrát nestačilo a dvojice skončila druhá.
Natálie Ulčová na valachovi Demontovi totiž předvedla dvě naprosto suverénní jízdy, a cílem finálového kurzu projela v neuvěřitelném čase 39,03 sekundy.
 
Foto: Josef Malinovský


K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13C
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE