reklama 11A

Do O2 areny vezmu opět King Edwarda, slibuje světový šampion Eckermann

 06.10.2022 16:00 | AUTOR: Josef Malinovský |
VIDEO

ikonka

Je olympijským šampionem v týmové soutěži, vloni vyhrál Super Grand Prix v Praze, letos se stal dvojnásobným mistrem světa, a navíc třetí měsíc v řadě vede světový žebříček. Švéd Henrik von Eckermann věří, že s King Edwardem v O2 areně opět uspěje.

reklama 12D

 
Aktuálně není větší jezdecká hvězda než švédský parkurový reprezentant Henrik von Eckermann. Za poslední rok nasbíral ta nejprestižnější vítězství, na které mohl dosáhnout. Je olympijským vítězem v soutěži týmů a mistrem světa s národním družstvem i mezi jednotlivci. Třetí měsíc vládne také žebříčku Mezinárodní jezdecké federace – FEI Longines Ranking. 
 
I když je Eckermann poměrně daleko od titulu šampiona Longines Global Champions Tour 2022, jelikož je se 152 body až patnáctý, rozhodně platí za jednoho z největších favoritů pro listopadovou Super Gran Prix v Praze, která letos tuto prestižní světovou túru uzavře již počtvrté. Kvalifikoval se tam při domácím mítinku ve Stockholmu, přestože nevyhrál. Tehdy si totiž Němec Christian Ahlmann připsal již druhý triumf v sezoně, a tak zlatá vstupenka do O2 areny byla přidělena druhému v pořadí, což byl právě jednačtyřicetiletý Henrik. 
 

 
Co je obtížnější? Vyhrát mistrovství světa, olympiádu, nebo Global Champions Super Grand Prix?
Řekl bych, že mistrovství světa, jelikož je to o mnoha kolech a mnoha dnech. Nesmíte udělat chybu ani v jednom z pěti startů v těžkých soutěžích.
 
Jaký byl váš největší zážitek při světovém šampionátu v Herningu a během letošní sezony Global Champions?
Skočit při mistrovství světa poslední skok a zjistit, že jste zvítězili, to byl prostě neuvěřitelný pocit. A co se týče Global Champions Tour, tak jsme měli skvělou show ve Stockholmu. Podařilo se mi vyhrát tři soutěže a ve dvou se umístit na druhém místě. Před domácím publikem to bylo fantastické.
 
Věříte, že získáte do své sbírky úspěchů druhé vítězství v Super Grand Prix?
Určitě se o to pokusím. Pokud budeme ve stejné formě jako minulý rok, tak máme určitě šanci.
 
Jak moc je pro vás účast v letošní Super Grand Prix důležitá?
Jde o hlavní událost roku pro Global Champions League a Longines Global Champions Tour, takže bych opravdu moc rád zvítězil.
 

Nepřehlédněte: Nejsem žádný Ehning, nemám vrozený talent, tvrdí Henrik von Eckermann

 
Uvidí fanoušci skákat v O2 aréně vaši stájovou jedničku – dvanáctiletého valacha King Edwarda?
Ano, uvidí ho. Pokud vše bude v pořádku, bude rozhodně tím koněm, který se mnou pojede Super Grand Prix.
 
Co podle vás dělá z GC Prague Playoffs unikátní akci pro fanoušky jezdeckého sportu?
Je to jedinečné místo, O2 arena je moc krásná. V Praze je skvělé publikum a fantastická atmosféra.
 
Jakou má váš tým Scandinavian Vikings šanci uspět v GCL Super Cupu?
Musíme se zlepšit. V této sezoně se nám nedaří. Budeme se však soustředit na finále, abychom tam měli tým v dobré formě a uvidíme, jak to dopadne.
 
Foto: Kateřina Návojová a Josef Malinovský
Video: Radim Kaller


Sledujete novinky o koních, jezdectví a dostizích na Jezdci.cz a pouštíte si pravidelně vysílání EquiTV.cz a EquiRadia.cz? Máme pro vás novinku - spouštíme Fancluby Jezdci.cz a EquiTV.cz EquiRadio.cz, jejichž prostřednictvím můžete podpořit další existenci našeho zpravodajství.

Zaplacením ročního nebo půlročního příspěvku umožníte, aby veškerý redakční obsah s výjimkou bonusů pro členy fanclubu zůstal nadále volně přístupný všem uživatelům a přímo se tak budete podílet i na propagaci všech koňských sportovních disciplín. Zároveň dostanete přednostní přístup k velké části našich materiálů, které si můžete přečíst v časovém předstihu, pravidelnou možnost získat různé slevy na zboží našich partnerů a účast v soutěžích o ceny.

Roční členství ve Fanclubu Jezdci.cz stojí 600 Kč, půlroční příspěvek je 300 Kč. Pokud chcete být členem obou fanklubů Jezdci.cz i EquiTV.cz, můžete využít zvýhodněnou variantu 1000 Kč (roční) a 500 Kč (půlroční). Další podrobnosti najdete na tomto odkazu.

Newsletter a komunity na síti

Kromě největšího českého serveru o koních Jezdci.cz, internetové televize EquiTV a stále populárnějšího EquiRadia pro vás připravujeme i pravidelný newsletter Jezdecký zpravodaj, který jednou týdně shrnuje vše podstatné z koňského dění a každý pátek ho doručujeme přímo do vašeho e-mailu.

K odběru toho nejlepšího z našeho zpravodajství se můžete přihlásit ZDE!

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i prostřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz

FB Jezdci.cz

FB Jazdci.sk

FB EquiTV.cz a EquiRadio.cz


reklama 13A
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE