ŽIVĚ: 10.8. skoky, 13.-14.8. drezura, výstava, dostihy, pólo, klusáci
reklama 11D

reklama

Češi opět uspěli v pražském Poháru národů. Skončili druzí za Nizozemci

 17.06.2022 21:03 | AUTOR |
FOTOGALERIE

ikonka

Velmi napínavé vyvrcholení měl páteční Pohár národů při mezinárodních parkurových závodech CSIO3*-W CET Prague Cup 2022. Češi měli po roce triumf opět na dosah, ale nakonec došlo na rozeskakování s Nizozemskem, které strhlo vítězství na svoji stranu.

reklama 12B

 
Do pátečního J&T Banka Poháru národů nastoupilo v Chuchle Areně Praha celkem třináct týmů složených ze tří až čtyř soutěžních dvojic. Do celkových výsledků se započítávaly vždy pouze tři nejlepší výkony, což tradičně přineslo celou řadu zvratů.
 
Druhé kolo soutěže bylo otevřené pro nejlepších osm celků, přičemž ve vedení byli Němci, kteří neměli žádnou bodovou zátěž. Následovala je družstva se čtyřmi trestnými body za jednu započítanou chybu. Mezi nimi bylo o to české. 
 
Český tým ve složení Vladimír Tretera – Gangster V/H Noddevelt, Filip Doležal – Coup de Coeur Gp Madame Z, Anna Kellnerová – Catch Me If You Can Old a Aleš Opatrný – Forewer předvedl velmi kvalitní výkony už v prvním kole, v němž se škrtal pouze čtyřbodový výsledek Anny Kellnerové. Chybu měl i Vladimír Tretera, ale dokončil v o něco lepším čase. Filip Doležal a Aleš Opatrný dovezli do cíle nulu. 
 
Vladimír Tretera napodruhé nechyboval, Filip Doležal zaznamenal dvě shození a Anna Kellnerová byla taktéž bezchybná. Ve chvíli, kdy šel na start finišman Aleš Opatrný, tak bylo jasné, že v nejhorším případě Češi postoupí do rozeskakování. Naneštěstí si kůň Opatrného Forewer při parkuru přišlápl přední podkovu, a ačkoliv závod dokončil, kvůli indispozici třikrát chyboval. Jeho výsledek se tak škrtal a Češi se museli s 12 trestnými body rozeskakovat o prvenství s Nizozemci. 
 
Nizozemský tým přitom neměl cestu soutěží vůbec jednoduchou. Úvodní jezdec Doron Kuipers s hřebcem Edinburgh byl v obou kolech vyloučen, neboť nepřekonal zeď s logem Chuchle Areny Praha a průzorem uprostřed. Zbylá trojice tak věděla, že se její výsledky budou každopádně započítávat. Největší oporou týmu byl Patrick Lemmen s valachem Exit Remo, který v obou kolech dokončil bezchybně. Právě on se postavil na start rozeskakování, kam každý tým vyslal pouze jednoho jezdce. 
 
Lemmen i napotřetí zajel bezchybnou jízdu a poté již vše měla ve svých rukou za český tým startující Anna Kellnerová. Ta věděla, že musí jet nejen bezchybně, ale i rychleji než nizozemský jezdec. Ve snaze o rychlejší jízdu v kombinaci s kratšími nájezdy se nakonec nevyhnula jedné chybě a tým České republiky skončil druhý. Třetí místo získali nakonec Švédové, kteří si na konto připsali šestnáct trestných bodů. Stejný bodový zisk měli i Němci, v jejich neprospěch však hovořil horší součet časů, což pro ně v důsledku znamenalo čtvrtý řádek ve výsledkové listině.
 
Páteční Pohár národů byl prvním ze dvou vrcholů mezinárodních závodů CSIO3*-W CET Prague Cup 2022. Tím druhým bude nedělní Grand Prix, jejíž začátek je plánován na 15. hodinu. Ještě před tím se uskuteční sedm rámcových soutěží – čtyři v sobotu a tři v neděli. Poslední možnost kvalifikovat se do Velké ceny budou mít účastníci Diamond Tour v sobotu od 14:00 hodin. 
 
Start první víkendové soutěže je plánován na 9. hodinu a veškerý program je možné sledovat živě prostřednictvím on-line přenosu na stránkách pořadatele, případně internetové televize EquiTV.cz. Grand Prix bude vysílat také Nova Sport 2 a Voyo. 
 
Foto: Kateřina Návojová
 

 

 


Sledujete novinky o koních, jezdectví a dostizích na Jezdci.cz a pouštíte si pravidelně vysílání EquiTV.cz a EquiRadia.cz? Máme pro vás novinku - spouštíme Fancluby Jezdci.cz a EquiTV.cz EquiRadio.cz, jejichž prostřednictvím můžete podpořit další existenci našeho zpravodajství.

Zaplacením ročního nebo půlročního příspěvku umožníte, aby veškerý redakční obsah s výjimkou bonusů pro členy fanclubu zůstal nadále volně přístupný všem uživatelům a přímo se tak budete podílet i na propagaci všech koňských sportovních disciplín. Zároveň dostanete přednostní přístup k velké části našich materiálů, které si můžete přečíst v časovém předstihu, pravidelnou možnost získat různé slevy na zboží našich partnerů a účast v soutěžích o ceny.

Roční členství ve Fanclubu Jezdci.cz stojí 600 Kč, půlroční příspěvek je 300 Kč. Pokud chcete být členem obou fanklubů Jezdci.cz i EquiTV.cz, můžete využít zvýhodněnou variantu 1000 Kč (roční) a 500 Kč (půlroční). Další podrobnosti najdete na tomto odkazu.

Newsletter a komunity na síti

Kromě největšího českého serveru o koních Jezdci.czinternetové televize EquiTV a stále populárnějšího EquiRadia pro vás připravujeme i pravidelný newsletter Jezdecký zpravodaj, který jednou týdně shrnuje vše podstatné z koňského dění a každý pátek ho doručujeme přímo do vašeho e-mailu.

K odběru toho nejlepšího z našeho zpravodajství se můžete přihlásit ZDE!

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i prostřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz

FB Jezdci.cz

FB Jazdci.sk

FB EquiTV.cz a EquiRadio.cz


reklama 13C
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace